Nullkulu

Nullkulu

mis on mch?

Mis on MCH: Kõik, mida peaksite selle kohta teadma

MCH (Madalrõhuline Hemoglobiin) on test, mis mõõdab hemoglobiini taset teie veres. Hemoglobiin on värviline valk, mis annab punalibledele punase värvi ja aitab hapnikku transportida kogu kehas. Kui teie MCH tase on madal, näitab see, et teil võib olla aneemia – seisund, kus teie kehas on ebapiisavalt punaseid vereliblesid.

Kuid nii nagu paljude meditsiiniliste terminite puhul, võib MCH tähendada ka paljusid muid asju. Selles artiklis räägime MCH-st põhjalikumalt, uurime seda, millal ja miks testi tehakse, ning kuidas seda tulemuste osas tõlgendada. Alustame!

Miks MCH testimist tehakse?

Arstid võivad tellida MCH testimist, kui nad kahtlustavad, et teie kehas on aneemia. Aneemia põhjustab tavaliselt nõrkust, väsimust ja peapööritust. Kuid MCH-testimist võib kasutada ka muude seisundite diagnoosimisel, mis võivad mõjutada teie vererakke.

Kõige tavalisemad aneemia põhjused on rauavaegus, vitamiinipuudus, verekaotus ja punaste vereliblede tootmise häired. MCH-testimine mõõdab punaste vereliblede keskmist mahtu, mistõttu võimaldab arstidel kindlaks teha, kas teie punaste vereliblede mahud on normi piires.

Kuidas MCH-testimine toimub?

MCH-testimine on lihtne vereproovi test, mis ei vaja spetsiaalset ettevalmistust. Teid küsitakse tavaliselt, kas olete viimase tunni jooksul midagi söönud või joonud, kuna see võib mõjutada teie testi tulemusi. Vereproov võetakse tavaliselt kätelt või küünarnukist, mille järel saadetakse see laborisse testimiseks.

Testi tulemused

MCH-testi tulemused sõltuvad inimese vanusest, soost ja füsioloogilisest seisundist. Tavaline MCH tase täiskasvanutel on vahemikus 26 kuni 34 pikogrammi (pg). Kui teie tulemused näitavad madalat MCH taset, võib see tähendada, et teil on aneemia.

Siiski tuletame meelde, et MCH-testimine ei saa iseenesest diagnoosida aneemia või muid seisundeid. Seda kasutatakse tavaliselt koos teiste uuringutega, et saada täpsem diagnoos. See tähendab, et MCH-testi tulemusi ei tohiks kasutada iseseisvalt diagnoosi seadmiseks.

Aneemia ravi

Kui teie MCH-testimine näitas, et teil on aneemia, võib arst soovitada ravimeid või muud ravi. Kõige tavalisem ravi on rauapreparaatide või vitamiinide manustamine kehas puuduvate ainetega. Dieedi- ja elustiili muutused võivad samuti aidata, näiteks rauarikka toidu söömine või sepistamine.

Järeldus

MCH on test, mida kasutatakse hemoglobiinitaseme hindamiseks veres. Seda kasutatakse tavaliselt aneemia diagnoosimiseks, kuid see võib olla ka märk teistest seisunditest, mis mõjutavad teie vererakke. MCH-testimine on lihtne vereproovi test, mis ei vaja spetsiaalset ettevalmistust, kuid seda saab kasutada ainult koos teiste uuringutega, et saada täpsem diagnoos. Ravi sõltub peamiselt diagnoosist.

Veel.