Nullkulu

Nullkulu

mis on maksustatav käive?

Mis on maksustatav käive?

Muidugi on enamiku inimeste jaoks käive lihtsalt see, kui raha laekub ja kassasse koguneb. Kuid tegelikult on käive palju enamat kui rahasumma, mis laekub teie kontole. Sellel on ka oluline maksustatav aspekt.

Kui teete müüki ühele või teisele kliendile ja raha on kontole laekunud, kuulub see käive maksustamise alla. Kuid see pole kõik. Käive saab maksustada ainult siis, kui müük on maksumaksjale “maksustatav käive”. Sellisel juhul peab müüja arvestama käibemaksuga.

Mis on käibemaks?

Käibemaks on valitsuse poolt kogutud raha, mis lõpuks pöördub riigi kulutustesse, nagu tervishoid, sotsiaalkindlustus, teed ja infrastruktuur. See on tarbimismaks, mida maksab igaüks, kes tarbib teenuseid või tooteid.

Käibemaksu kohustuslikkuse üle otsustamine

Käibemaksumaksja peab otsustama, millal ja kuidas see laieneb tema äritegevusele ja millises summas. Peaaegu kõik ettevõtted peavad deklareerima käibemaksu (käibemaksu, mida makstakse kliendilt, ja käibemaksu, mida maksab ettevõte ilma, et see oleks kliendi hinnale lisatud). Siiski on väga madala müügimahuga ettevõtted vabastatud käibemaksu kohustusest.

Kui ettevõtte käive on alla 40 000 euro, võib ettevõte vabastada käibemaksukohustust. Isegi kui käive on 40 000–100 000 eurot, võib ettevõte taotleda käibemaksukohustuse vabastust.

Kuidas käibemaks töötab?

Ettevõte, kes maksab käibemaksu, arvutab müügihinna summast maha maksueelise ja arvutab maksed, mis tuleb riigile maksta. Käibemaksu kohaldamine algab eelmüügiga ja lõpeb teatud aja pärast – see on tavaliselt iga kuu kohta käibe deklaratsiooni kaudu.

Kuidas töötab maksu arvutamine?

Maksude arvutamiseks on kolm metoodikat:

Lihtsustatud käibemaksukohustus: Eelkõige väikeettevõtted, kelle aastane käive jääb alla 50 000 euro, saavad kasutada lihtsustatud käibemaksukohustust. Ei ole vaja esitada deklaratsiooni ega saada tasutud käibemaksu tagasimakset. Kuid ettevõte ei saa ka käibemaksusid tagasi taotleda, mis võib olla kahjumlik.

Üldosa: Käibemaks võetakse arvesse sellisena, nagu see on välja toodud tavalises müügihinnas.

Kassapõhine arvestus: See on värskem maksuarvestusmeetod, mis on kohustuslik pangatähtede ärikettidele. Kõiki makseid lõpetatakse kassasissejaksnõudena ning riiki lõpetatakse ainult selliste kassabukettide arvelt maksukohustused.

Mida teha maksudeklaratsiooniga?

Käibemaksudeklaratsiooni esitamisel peab ettevõte esitama kõik müüdud või ostetud kaubad ja teenused, mis sisaldavad käibemaksu. Deklaratsioon koosneb käibe allikatest, tasumis- ja tagasimaksetest ning käibemaksu alusmaksust.

Kokkuvõte

Käive ei ole ainult selle eest tasutud rahasumma, sellel on ka oluline maksustatav aspekt. Käibemaks on mõeldud kulude tarvitamiseks, kuid see võib olla raske ja oma väikeettevõtje jaoks aeganõudev. Maksudeklaratsiooni esitamisel peate esitama kõik müüdud ja ostetud kaubad ja teenused, mis sisaldavad käibemaksu.