Nullkulu

Nullkulu

mis on lühinägevus?

Mis on lühinägevus

Lühinägevus on silmahaigus, kus inimene näeb ebamääraselt kaugele kaugust. Paljud inimesed kannatavad selle seisundi all, kuid lisaks kaugele vaatamise raskustele võib lühinägevusega kaasneda ka pea- või silmapiin ning isegi peavalud.

Miks lühinägevus tekib?

Lühinägevus on tingitud silma kujunemisest. See on silmahäire, mida iseloomustab eesmise silmaläätsede liigne kodifitseerimine. Sel juhul langeb nähtav kujutis silma võrkkestale, mitte kaugele objektile, mida inimene vaatab. Silmakoordinaadi plussmärgiga esteetilist defekti peetakse ennekõike visuaalseks probleemiks, kuna inimene näeb kaugust hägelt.

Kuidas lühinägevus avastatakse?

Lühinägevus võib ilmneda juba noorelt, seetõttu on väga oluline regulaarselt silmaarsti külastada. Silmaarst suudab kindlaks teha, kas inimesel on lühinägevus, ja määrata sobiva ravi. Silmaarstid saavad teha erinevaid suures osas lasertehnikasaavutatavaid protseduure, mis võivad lühinägevuse efektiivselt kõrvaldada.

Kuidas ravitakse lühinägevust?

Lühinägevus on kõige tõhusamalt ravitav prillide või kontaktläätsedega. Prillid tuleb määrata silmaarstilt ja patsient peab kandma sobivate läätsede abil väga täpset nägemist. Kui prillid või kontaktläätsed ei ole piisavalt efektiivsed, võivad inimesed kasutada ka lühinägunemise kirurgilist ravi.

Lühinägevuse kirurgiline ravi hõlmab mitmeid lihtsaid protseduure, sealhulgas:

– LASIK toiming – see on valutu protseduur ja kestab tavaliselt umbes 20-30 minutit
– fookuse laserravi – see on tõhus ravi, kuid nõuab täiendavaid samme, et tagada, et silmale ei tekiks täiendavaid probleeme
– PRK (Fotorefraktiivne keratektoomia) – selles protseduuris eemaldatakse silmaläätsude pindmised rakud, et võimaldada silmade sära loomulikku fokuusi

Kuidas lühinägevust vältida?

Lühinägemise vältimiseks tuleks järgida mõnda reeglit. Näiteks võite:

– Vaadake objekte kaugel mitu korda päevas, eriti kui töötate arvutis
– Tarbige toitu, mis sisaldab A-vitamiini, sest see on oluline eesmise silmaläätsede tervisele
– Tehke oma silmatervise ja silmahügieeni kohta regulaarselt ülevaatusi

Kokkuvõte

Lühinägevus on seisund, mida iseloomustavad kaugele nägemise raskused. See seisund on tingitud silma kujunemisest ning seda ravitakse tavaliselt prillide, kontaktläätsede või kirurgilise raviga. Lühinägemist saate ennetada kaugel käivate objektide vaatamisel ja tervisliku eluviisi järgimisel. Regulaarsed silmaarsti külastused aitavad aga avastada probleeme varases staadiumis ning vältida täiendavaid probleeme ja tüsistusi.

Veel.