Nullkulu

Nullkulu

mis on lte?

Mis on LTE – Kõik, mida pead teadma

Tänapäeval kasutame internetti iga päev ning peame selleks kasutama nutitelefone ja muid sarnaseid seadmeid. See on muutnud meie igapäevaelu palju mugavamaks. Sellegipoolest vajavad meie seadmed tugevat ja kiiret internetiühendust, et tagada sujuva kasutuskogemuse.

Seetõttu on paljud operaatorid võtnud kasutusele 4G-ühenduse, et pakkuda kõrgeid kiiruseid ja paremat ühendust. Selles artiklis räägime mida tähendab LTE ja miks see on tähtis.

Mis on LTE?

LTE (lühendatult Long-Term Evolution) on traadita andmeedastuse tehnoloogia, mis pakub kõrgemat kiirust ja paremat andmeedastust kui varasemad mobiilsidetehnoloogiad. LTE on mõeldud selleks, et pakkuda kasutajatele kõrgeid kiirusi ja pidevat ühendust, mida on tarvis tugeva internetiühendusega seadmete kasutamiseks.

LTE ajalugu

LTE loodi 3GPP (3rd Generation Partnership Project) poolt, mis on organisatsioon, kes tegeleb GSM, GPRS, EDGE, 3G, LTE ja 5G mobiiltelefonide leviga.

LTE loomise eesmärk oli tagada kiire internet ja pidev andmeedastus. Esimest korda esitleti LTE-d 2008. aastal. Esmased LTE võrgud ilmusid 2009. aastal ning esimesed LTE toega seadmed olid saadaval alates 2010. aastast.

Kuidas LTE töötab

LTE ühendus toimib palju sarnaselt traditsioonilisele mobiiltelefonile. See tähendab, et ühendus toimub vahetult mobiiltelefoni ja mobiilivõrgu vahel.

LTE kasutab sagedusi, mis on eraldi ette nähtud mobiili interneti jaoks. Mida rohkem sagedusi, seda rohkem võimalusi on seadmetel valikust kiireima ühenduse valimiseks. Selline tehnoloogia kiirendab internetti ja loob parema ühenduse kliendi ja operaatori vahel.

LTE ja 4G

On aeg-ajalt tehtud järeldusi, et LTE ja 4G on sama asi. Kui vaadata mobiilitehnoloogia maailma laiemalt, siis vastaks see järeldus tõele – LTE või Long-Term Evolution on 4G võrgutehnoloogia tüüp.

LTE vs 3G

Kuigi 3G ja LTE on mõlemad mobiilside tehnoloogiad, on neil märkimisväärne erinevus kiiruste ja ühenduse kvaliteedi osas. LTE pakub paremat kiirust ja kvaliteeti kui 3G, sest see on uusim tehnoloogia.

3G ja LTE vahe on ka selles, et 3G kasutab mobiiltelefone ühenduse loomiseks, samas kui LTE kasutab mobiilivõrke. Seega jääb 3G sageli maha LTE-st nii kiiruse kui ka andmekoguse poolest.

Millised kiirused on LTE-ga võimalik saavutada?

LTE-ga on võimalik saavutada kiiruseid 5-12 Mbps allalaadimisel ja 2-5 Mbps üleslaadimisel. Mõnel turul on saadaval LTE Advanced, mille kiirused on kuni 42 Mbps.

Kuid LTE tegelikki kiirused on erinevad – see sõltub asukohast, võrgu kvaliteedist ning mobiiltelefone kasutatavatest seadmetest.

LTE eelised

LTE-l on mitmeid eeliseid, mis on olulised igapäevaelus. Esiteks on kiirus. LTE-ga on võimalik alla laadida ja mängida videoid kõrgresolutsioonis ilma viivitusteta.

Teine eelis on ühenduse stabiilsus – LTE võimaldab pidevat ühendust, mis on väga oluline erinevate teenuste operatsioonidel, nagu veebis surfamine, e-mailide saatmine ja vastuvõtmine jne.

Lisaks sellele on LTE paberivaba ning ümbritseval keskkonnal puudub mõju.

LTE puudused

Vaatamata sellele, et LTE-l on palju eeliseid, on sellel ka mõned puudused. Esiteks, LTE on tehnoloogia ja kõik tehnoloogiad on vajadusel altid riketele.

Teine puudus on seotud hinnaga. LTE ühenduse pakette pakutakse tihti kallimalt kui 3G või muud internetiühendused. Siiski on lõppkokkuvõttes väärt investeering, kuna LTE ühendus pakub paremat ühenduskiirust, paremat kvaliteeti ja peamiseks on pidev ühendus.

Kas LTE on parim võimalus mobiilside jaoks?

Kuigi LTE uhkeldab suure kiiruse, stabiilsuse ja parema ühendusega, ei pruugi see olla parim võimalus kõigile. LTE kasutamisel peate olema kindel, et teil on sobiv mobiiltelefon ja sobiv mobiilivõrk.

Samuti on LTE kallim kui 3G, mis võib mõnel tarbijal olla oluline kaalutlus. Kuid kui olete huvitatud paremast kiirusest, parem kvaliteedi ja pideva ühendusest, siis on LTE kindlasti teie parim valik.

Järeldus

Long-Term Evolution võimaldab teil mobiilselt internetiühendust kiiremini ja kvaliteetsemalt kui varasemad mobiilside tehnoloogiad. LTE on oluline, kuna me kasutame internetiühendust kõikjal ja igal ajal.

LTE võrgud on laialt levinud enamikes riikides ja kui teil on sobiv mobiiltelefon ja sobiv ühendus, siis on LTE kindlasti teie parim valik.

Seega on LTE tulevikutehnoloogia, mida peame kasutama ja usaldama selles muutuvas maailmas, kus me vajame kvaliteetset internetiühendust ja pidevat andmeedastust.

Veel.