Nullkulu

Nullkulu

mis on linkedin?

Mis on LinkedIn? Kõik, mida pead teadma professionaalse võrgustiku kohta

LinkedIn on ilmselt kõige tuntum professionaalne sotsiaalmeedia platvorm. See ühendab üle 760 miljoni profesionalisti üle maailma ning pakub erinevaid võimalusi tööotsimiseks, ettevõtetevaheliseks suhtlemiseks ja oma tööprofiili tõstmiseks. Küll aga võib LinkedIn tunduda üsna keeruline platformina neile, kes pole seda kasutanud. Selles artiklis selgitame lähemalt, mis LinkedIn on ja kuidas seda kasutada.

Mis on LinkedIn?

LinkedIn on professionaalne sotsiaalmeedia platvorm, mis loodi 2002. aastal. Selle asutasid Reed Hoffman, Konstantin Guericke, Jean-Luc Vaillant, Eric Ly ja Allen Blue. Peamiselt on LinkedIn kasutusel ärisuhtluseks, sealhulgas ettevõtetevaheliseks suhtluseks ja tööotsimiseks. LinkedIni on võrreldud online-CV-ga, kuid see on hoopis rohkem kui CV. LinkedIn võimaldab sul luua professionaalse profiili, mida saad kasutada seiklemaks tööturul, ühendamaks erinevate ettevõtetega, leidmaks uusi töökohti või tutvusi oma ala spetsialistidega.

LinkedIni eesmärk on võimaldada valida professionaalidel võrgustuda ja kontakte leida. LinkedIni on võrreldud ka tööintervjuuga – see on koht, kus saad endast parima anda, et näidata oma tugevusi ja oskusi potentsiaalsetele tööandjatele.

Kasulikud funktsioonid

LinkedIn Learning – LinkedIn võimaldab tasuta juurdepääsu erinevatele õppematerjalidele ja kursustele. LinkedIn Learning on küllaltki populaarne töövõimalus, kus professionaalid saavad oma väärtuslikke oskusi täiendada.

LinkedIni uudistevoog – See funktsioon võimaldab sul hoida end kursis sinu alal toimuva ja jälgida erinevaid ettevõtteid.

LinkedIni grupid – Need on nišipõhised võrgustikud, mis võimaldavad sinu ala spetsialistidega ühendust luua ja informatsiooni jagada.

LinkedIni tööpakkumiste postitused – Tööandjad võivad avaldada oma tööpakkumisi nii tasuta kui ka tasulise teenusena.

LinkedIni profiil – See on profiil, mida ettevõtted kasutavad, et ennast ja oma töötajaid tutvustada. Profiilid võivad hõlmata põhjalikku informatsiooni, alates tegevusvaldkonnast ja suurusest kuni konkreetsete projektide ja saavutusteni välja.

Kuidas liituda?

LinkedInile registreerimine on ülimalt lihtne ja tasuta. Kõik, mida pead tegema, on täita vorm, kus küsitakse sinu andmeid, nagu näiteks nimi, e-posti aadress ja parool. Pärast registreerimist soovitatakse lisada oma töökogemust, haridust, oskusi ja muid olulisi informatsiooni, et potentsiaalsed tööandjad saaksid sinuga võrgustuda.

LinkedIni profiili koostamine

Loo esimene mulje – Lisades oma foto, professionaalse pealkirja ja taustaava, teed sa esimese püsiva mulje kogu LinkedIni kogukonnale.

Kontakttelligentsus – LinkedIn võimaldab sul hoida ühendust teiste spetsialistidega ning leida uusi kontaktide. Selleks tuleks lisada LinkedIni oma sotsiaalmeedia kontode nimekirja.

Profiili täielik ülevaade – LinkedIni profiil peaks peegeldama sinu praegust ametialast kogemust ja oskusi. Lisage võimalikult palju informatsiooni oma majandustegevuse ajaloo, oskuste, hariduse ja saavutuste kohta. Lisaks võiksite mõelda ka soovituste saamisele.

Kokkuvõte

LinkedIn on professionaalne sotsiaalmeedia platvorm, mis pakub mitmeid võimalusi tööotsimiseks, ettevõtetevaheliseks suhtlemiseks ja oma tööprofiili tõstmiseks. Plattformil on mitmeid funktsioone, nagu LinkedIn Learning, tööpakkumiste postitused ja grupid, mis võimaldavad professionaalidel oma oskusi ja võrgustikke laiendada. LinkedInile liitumine ja profiili koostamine on lihtne, peate lihtsalt tegema Registreerimine ja lisama oma baasi andmed oma profiilis. Võib öelda, et LinkedIn on muutunud eriti noorte karjäärivõimaluste jaoks ülioluliseks ressursiks. Ära unusta, et LinkedIni profiil on nagu sinu CV online-sisustike versioon, seega ärge unustage seda oma ametialase tegevuse ajalooga täiendada.

Veel.