Nullkulu

Nullkulu

mis on levimuusika?

Mis on Levimuusika

Levimuusika on muusika, mis on mõeldud massidele, mitte ainult professionaalsetele muusikutele. See on laialt levinud muusikaline žanr, mis haarab enda alla mitmeid erinevaid stiile, nagu pop, rokk, räpp, elektrooniline tantsu- ja hip-hop. Levimuusikat peetakse üheks kõige populaarsemaks muusikastiiliks maailmas.

Levimuusiku algus

Levimuusika tõus algas 20. sajandi alguses, kui muusikat hakati kirjutama ja reklaamima laiemale publikule, mitte ainult kontsertidel või ooperiteatrites. Esimene laialdaselt tuntud levimuusika näide oli ragtime, mida propageeriti levimuusika salongides ning hiljem plaadifirmade kaudu. 1930ndate keskel sai populaarseks džäss, mis muutus 1940. aastate lõpus rock’n’roll’iks. Popmuusika sündis 1950. aastatel, mida peeti edela poolkera moodiks.

Levimuusika määratlus

Levimuusika määratlus on laialivalguv, kuid seda võib lihtsalt kõige populaarsemaks muusikaliseks väljenduseks nimetada, millega inimesed samastuvad ja mida nad armastavad. Enamik levimuusikat mõjutab igapäevast kultuuri, stiili ja käitumist. Sageli kasutatakse levimuusikat ka poliitilise ja sotsiaalse kommentaarina.

Levimuusika alaliigid

Levimuusika alaliigid hõlmavad selliseid žanre nagu pop, rokk, räpp, elektrooniline tantsu- ja hip-hop. Popmuusika on tavaliselt iseloomulik pehmemale, kergemal helile ja laulmises domineerib meloodia. Räpimuusika on iseloomulik tugevama rütmiga ja rütmilisema kõnepruugiga. Rock on alguse saanud sulam rock’n’roll’ist ja bluusist. Hip-hop on stiil, mis hõlmab räppi, vabastiili ja ka graffiti kunsti. Elektrooniline tantsumuusika on seotud tantsimise ja muusika rütmiga.

Levimuusikaga kaasnevad tunnused

Levimuusika omab mitmeid omapäraseid omadusi, mis tõstavad seda teistest žanritest esile. Näiteks on levimuusika peenem, kaasaegsem ja efektsem. See on ka dünaamilisem ja energilisem kui teised žanrid. Levimuusikaga kaasnevad sageli ka extravagantsemad rõivamoesuunad, mida peetakse sageli popkultuuri hälliks.

Levimuusika mõju ühiskonnale

Levimuusikal on tugev mõju kogu ühiskonnale, olgu siis positiivne või negatiivne. Levimuusika võib olla tugev ühendusliin, mis seob kokku erinevaid kultuure ja rahvaid. Samuti on levimuusikat kasutanud paljud muusikud väga mõjusalt poliitiliste sõnumite edastamisel. Teisest küljest võib levimuusikas leiduda ka lühinägelikult laialt levinud negatiivseid sõnumeid, millega kaasnevad isiksusehäired või isegi vägivallategu.

Lõpetuseks võib öelda, et levimuusikat võib lugeda kõige populaarsemaks muusikatüübiks kogu maailmas. See on jätkuvalt kõige vabam ja kaasaegsem muusikaline žanr, milles avaldatakse ka poliitilisi ja sotsiaalseid kommentaare. Levimuusika on ühiseks nimetajaks kultuuridele kogu maailmas, kus inimesed saavad ennast ühiselt tähistada ja muusika abil suhelda.

Veel.