Nullkulu

Nullkulu

mis on laminaat?

Mis on laminaat ja kuidas valida sobivat laminaati

Laminaatpõrandad on populaarsed kogu maailmas ja Eesti pole erand. Laminaat on põrandakate, mis koosneb mitmel kihil. Tavaliselt on see valmistatud puitlaastplaatidest või HDF-plaatidest, mis on kaetud melamiinvaiguga. Seejärel kaetakse laminaat korpuse – pinnakihiga – mis on kulumiskindel ja tagab põrandale vastupidavuse.

Laminaadi eelised

Laminaatpõrandad on populaarsed just seetõttu, et need on vastupidavad ja hõlpsasti hooldatavad. Laminaatpõrandad sobivad ideaalselt ruumidesse, kus on suur liikluse intensiivsus, nagu näiteks elutuba, esik või köök.

Laminaadi valimine

Laminaadi valimisel tuleb arvestada mitme teguriga. Esimene neist on suurus. Laminaat on müügil erineva suurusega paneelidena ja see tuleb valida vastavalt ruumi suurusele, kus see asetatakse.

Teine oluline tegur on otstarve. Laminaatpõrandad liigitatakse järgmisteks tüüpideks: kõva, keskmine ja pehme. Kõva põranda jaoks sobib kõvem laminaat, mis on vastupidav kriimustustele ja löökidele. Keskmine laminaat sobib suurema elastsuse ja mürasummutuse jaoks, samas kui pehmem laminaat sobib paremini näiteks magamistubadesse.

Kolmas tegur on hind. Laminaadi hind varieerub sõltuvalt brändist, kvaliteedist ja stiilist. Enne otsuse tegemist tuleks töötada välja oma eelarve ja võrrelda erinevaid hindu.

Laminaadi paigaldamine

Laminaatpõrandad on üsna lihtsad paigaldada ja neid saab paigaldada erineval viisil. Enamik inimesi paigaldab laminaadi liimita meetodil, kus laminaadipaneelid lihtsalt üksteise külge klõpsatakse.

Kuid laminaadi paigaldamisel on oluline järgida tootja soovitusi. Mehaanilise paigalduse korral võib laminaadi alumine kiht jäädavalt kahjustuda ning liimita paigaldamise korral võib paigaldus muutuda ebatasaseks või laudade servad eralduda.

Laminaadi hooldamine

Laminaatpõrand vajab minimaalset hooldust. Selle puhastamiseks kõige paremini kasutada tolmuimejat või spetsiaalset laminaadi puhastusvahendit. Põrandat ei tohiks pesta liiga palju vett või puhastusvahendiga, mis võib põhjustada kahjustusi ja kriime.

Kokkuvõte

Laminaat on vastupidav ja hõlpsasti hooldatav põrandakate. Selle valimisel tuleb arvestada ruumi suuruse, otstarbe ja hinna ning paigaldamisel tuleb järgida tootja soovitusi. Laminaatpõrandate hooldamine on lihtne ning põrandat tuleks puhastada tolmuimeja või spetsiaalse puhastusvahendiga, et säilitada selle esteetiline ilu ja kulumiskindlus.

Veel.