Nullkulu

Nullkulu

mis on lamellrehvid?

Mis on lamellrehvid?

Talve lähenedes muutub nii autojuhtide kui ka rehvifirmade tähelepanu oluliselt suuremaks. Mida rohkem lund ja jääd teedel, seda rohkem mõeldakse sellele, millised rehvid suuremate turvalisuse tagamiseks peaksid olema autole paigaldatud. Üks populaarne valik on lamellrehvid. Aga mis need täpsemalt on ja miks eelistada talverehvide valikul just neid? Selles artiklis selgitame kõike, mida peaksid teadma lamellrehvidest.

Mis on lamellrehvid?

Lamellrehvid erinevad mustrilt ja ehituselt traditsioonilistest naastrehvidest. Lamellrehvide mustrisse on lõigatud väikesed x-kujulised sälud, mis parandavad rehvi haaret lumistel ja jäistel teedel. Need lõiked, mis võivad olla omavahel erinevas ulatuses ja kujundusega, muudavad rehvi libisemiskindlamaks ja vähendavad sõiduga kaasnevat müra võrreldes naastrehvidega.

Talverehvid on tehtud selleks, et tagada turvalisus, eriti lumise ja jäise teeolude korral. Lamellrehvid on just sellised talverehvid, mis tõesti töötavad kõige paremini piiratud haardetingimustes ega kahjusta teekatet, nagu seda võib juhtuda naastrehvidega. Lamellrehvidega autol sõites on võimalik vältida seal peal väikeste kivide levikut ja tugevat heli, mis naastrehvidega kaasnevad.

Miks valida lamellrehvid?

Lamellrehvid on ideaalne valik madalama talverõhu ja mitte nii äärmuslike ilmastikutingimuste korral. Neid on soovitatav kasutada teedel, kus on palju lund ja jääd, kuid samal ajal ka suhteliselt vähe naasturehvile sobivat asfalti. Naastrehvid võimaldavad suurepärast haaret jääl ja lumel, kuid kahjustavad tee pinda ja võivad olla valjuks.

Lamellrehvid on tavaliselt naastrehvidest või kõvematelt talverehvidelt odavamad. Samuti ei kulu nad nii kiiresti ega kahjusta teekatet. Lamellrehvidega sõites on võimalik saavutada sarnaseid tulemusi nagu naastrehvidega sõites ja samal ajal kaitsta keskkonda kahjustuste eest.

Kokkuvõte

Lamellrehvid on talverehvid, mida eristavad nende unikaalne mustriline disain ja valmistamisel kasutatud tehnoloogia. Need rehvid sobivad ideaalselt madalamate temperatuuride ja vähese naasturehvile sobiva tagasihoidliku asfaltkatte korral. Lamellrehvid, nagu ka muud talverehvid, tagavad parema turvalisuse, eriti lumiste ja jäiste teeolude korral, kuid ilma naastrehvidega kaasneva ohuta teekattele. Kui soovite sõita turvaliselt ja säästlikult, siis on lamellrehvid kindlasti jätkuvalt kaalumist väärt lahendus.

Veel.