Nullkulu

Nullkulu

mis on külaliskorter?

Mis On Külaliskorter: Kõik, Mida Sa Pead Teadma

Külaliskorterid on üha populaarsemad majutusviisid nii firmadelt kui ka eraisikutelt üle maailma. Need korterid on saanud peamiselt populaarseks majutusvõimalusena turistidele, ärireisijatele, lühiajalistele elanikele ning ühiselamus elavatele üliõpilastele. Mis aga täpsemalt on külaliskorter ning miks on see nii populaarne?

Külaliskorterid on kodud väljaspool suuremaid hotelle, mida renditakse reisijatele ühe öö või pikema aja jooksul. Need kodud asuvad tavaliselt linna erinevates kohtades ja kohtuvad klientide erinevate optimaalsete asukohtade nõudmistega. Külaliskorterid on ülikõrge kvaliteediga ja sisustatud mööbliga kodudeks, nagu tavalised elamispinnad, kuid erinevalt hotellitubadest on neil külaliskorteritel sageli eraldi elutoad, eraldi magamistoad, täisvarustusega köögid ja privaatne WC. Lisaks pakuvad külaliskorterid ka juurdepääsu tavaliselt mõnedele täiendavatele teenustele nagu pesupesemisvõimalused, aiad, internet ja telerid.

Külaliskorterid ja lühiajalised majutused on väga populaarsed, sest need lubavad kliendil oma linna külastuse ajal tunda end nagu kodus. Ideaalne alternatiiv hotellitubades on veel eriti märgatavalt pikemaajalise majutuse puhul, olgu selleks paar täiendavat päeva pärast kontrollimiskuupäeva või siis pikem ärireis, kus klient soovib tõenäolisemalt elada rohkem nagu kohalik elanik ning kogeda linna kohalikku eluviisi. Samuti on külaliskorterite populaarsus kasvanud ka inimeste keskkonnaalase teadlikkuse tõttu – elamine korteris on tavaliselt hoopis rohelisem ja keskkonnasõbralikum kui paljudes hotellides.

Külaliskorterite ajalugu

Külaliskorterid ei ole siiski tänapäevane konseptsioon. Tegelikult kasutasid eurooplased ja ameeriklased renditud kortereid juba 20. sajandi alguses. Varasemal ajal tunti neid tuulikukorteritena, kuna need kuulsad korterid asusid enamasti nendes ajaloolistes majades, mis olid ümber ehitatud korteriteks. 20. sajandi keskpaiga ja -lõpu tõusva rikkuse ja suureneva reisimise tõttu kasvas ka nõudlus renditud külaliskorterite järele. Sel ajal hakati need korterid tuntud tuntud nime all “pikaaegsed majutused” ning see mõiste pole seniajani oma populaarsust kaotanud.

Tänapäeval on külaliskorterite üürihind erinevates kohtades väga erinev. Enamik kliente valib külaliskorteri pigem oma kodust kaugemal asuvate asukohtade või puhkusekohtade reisimiseks. Hind võib varieeruda sõltuvalt renditud külaliskorteri broneeringu pikkusest, asukohast, valitud mugavustest ja teenustest. Külaliskorteri broneerimine on tihti võimalik riiulittelt, mis erinevad suuruse, hinna, asukoha ja teenuste poolest.

Külaliskorterite peamised eelised

Külaliskorteritel on hotellitubadest rohkem ruumi. Selle tulemusena on need enamasti mugavamad ja meeldivamad kui hotellitoad.

Külaliskorteritel on täielikult varustatud köögid, mis kujutavad endast väga mitmekülgset alternatiivi hotellides kohtuva toitumisviisi tasemele. Need köögid võimaldavad klientidel valmistada ise oma toitu vastavalt oma söögimeeldimistele ja -aegadele, mis on sügavalt isiklikum hoiak. See võimaldab ka kohalikel toiduainete kaubandusettevõtetel tuua oma tooteid lähemale külastajatele.

Külaliskorteritel on ka oma privaatne sissepääs. See võimaldab elanikel müra- ja segamuti vabalt lõõgastuda ning samuti sissepääsu- ja väljapääsu ajal kokkupuutepunktides minimeerida erinevaid riske.

Külaliskorterid asuvad tavaliselt lähemal erinevatele kohalikele kohtadele ning nii õpivad külastajad kiiresti tundma linna geograafiat ning parandavad oma linna kogemust.

Kuidas leida sobiv külaliskorter

Sobiva külaliskorteri leidmine ei ole üldse keeruline. Tänapäeval on palju erinevaid broneeringuportaale, kus klientidel on kättesaadavate külaliskorterite nimekirjad. Enamus neist pakuvad arvukaid erinevaid külaliskorterite tüüpe, mille hulgas on sobivaid valikuid kõigile eelarvetele. Uuringu kohaselt moodustavad renditud majutused juba üle 20% kogu maailma turismimahust ja see trend osutab tundub ainult kasvavat.

Järeldus

Külaliskorterid on populaarsed majutusviisid, mis pakuvad privaatsust, mugavust ja mitmeid täiendavaid teenuseid. Need korterid on suurepärane võimalus neile, kes soovivad tunda ennast nagu kohalik ning elada koduselt, samas kui nad tutvuvad linna kultuuri ja elustiiliga. Külaliskorterite üürimine on samuti väga lihtne ning klientidel on võimalik valida kogu maailmas paljude erinevate võimaluste hulgast. Kinkekaart külaliskorteri rentimiseks on kindlasti hea kingiidee.