Nullkulu

Nullkulu

mis on krediitkaart?

Mis on krediitkaart?

Krediitkaart on rahvusvaheliselt tunnustatud pangakaart, mis võimaldab inimestel teha kaubanduslikke ja muid finantstehinguid pangakaardi kaudu. Krediitkaartidel on inimestele palju eeliseid, kui see on vastutustundlikult kasutatud. Selles artiklis me uurime, kuidas krediitkaardid toimivad, millised on nende eelised ning kuidas neid kasutada vastutustundlikult.

Krediitkaardi tööpõhimõte

Krediitkaartidel on kaks peamist tüüpi pakkumisi. Kui inimene hakkab krediitkaarti kasutama, siis ta peab tasuma kuu lõpus kogu arve täies ulatuses või vähemalt minimaalse tagasimakse.
Tagasimakse põhimõte on lihtne. Ostes kaupa, saab inimene krediiti oma konto kaudu ja kaupmees saab raha. Paar nädalat hiljem saadab pangalaenuleping ettemaksuarve inimestele. Inimene saab sel juhul valida kas maksab kogu arve või minimaalse tagasimakse. Kui ta maksab kogu arve, siis tal ei ole intresse tasumiseks vaja. Kui aga maksab vaid minimaalse summa, siis tuleb tal maksta ka intressi vastavalt lepingus kokku lepitud intressimäärale.

Krediitkaartide eelised

Kahtlemata on krediitkaartidel palju eeliseid, kui seda kasutada vastutustundlikult. Loomulikult annavad krediitkaardid inimestele võimaluse teha mitmesuguseid finants- ja kaubandustehinguid. Siin on mõned olulised eelised:

Lihtne kasutamine: Krediitkaardi krediidi kasutamine on väga lihtne. Sa pead vaid pistma pangaautomaadist kaardipesasse, haarad kaardi oma rahakotist või mobiilikotist ning annad selle kassapidajale. See on tõesti nii lihtne kui tundub.
Krediidi ja maksevõimalused: Krediitkaart annab inimestele suurepärase võimaluse laiendada oma maksevõimalusi. Näiteks kui inimesel on raha otsa saanud, kuid ta peab tegema mingi ostu, siis krediitkaart võib olla suureks abiks.
Tagasiside: Krediitkaardid annavad inimestele tagasisidet nende kulutuste kohta. Näiteks võivad mõned krediitkaardid pakkuda kasutajatele punkte, mida saab hiljem kasutada teiste toodete ostmisel või kinkekaartide ostmiseks.
Turvalisus: Krediitkaardid pakuvad inimestele suurepärast turvalisust. Kui inimese portfell varastatakse või kaotatakse, siis tema krediitkaardi andmed on endiselt turvalised.
Maailma üldine aktsepteerimine: Krediitkaardid on kogu maailmas väga hästi vastu võetud. Peaaegu igas poes ja müügipunktis saab maksta krediitkaardi abil.

Kuidas kasutada krediitkaarte vastutustundlikult

Nagu iga finantsinstrumendi puhul, on oluline kasutada krediitkaarte vastutustundlikult. Te ei tohiks oma krediitkaarti kasutada liiga palju ega võtta mõttetuid riske. Siin on mõned nõuanded, mis võivad aidata inimestel kasutada krediitkaarte vastutustundlikult:

Plan your expenses. This means you should have a clear plan about how you are going to use your credit card. Make sure that you have the financial means to pay your bill at the end of the month.
Be aware of interest rates. Interest rates can be very high on credit cards. Make sure you understand your interest rate and how it can affect your ability to pay your bills.
Be careful with your limits. Many credit cards will come with a limit. Make sure you are aware of your limit and never exceed it.
Keep your credit card bills in check. Pay your bills in full and on time every month.
Monitor your spending. You should regularly monitor your spending and compare it to your budget.

Kokkuvõte

Krediitkaartidel on palju eeliseid, kuid nende kasutamisega tuleb olla ettevaatlik. Need on suurepärased vahendid, kuid võivad olla ka vahendid, mille abil saab end võlga sattuda. Selleks, et vältida krediitkaardivõla kuhjumist, on oluline kasutada krediitkaarte vastutustundlikult. Valides parima krediitkaardi ja hoides korrapärast jälgimist kulutuste ja krediidiotsuste puhul – tagate, et krediitkaardid on teile suureks abiks.