Nullkulu

Nullkulu

mis on kredex?

Mis on KredEx – Selgitus Eesti Ettevõtjatele

KredEx on mittetulundusühing, mis loodi 2001. aastal Eesti Vabariigi poolt. Selle asutamise peamine eesmärk oli aidata Eesti ettevõtjatel ja eksportijatel majanduses olulisi samme astuda. KredExi põhitegevus on laenude tagastamine, et pakkuda ettevõtetele keerulises majanduskeskkonnas kasvuks vajalikku finantstuge. KredEx tagab tagasimakstud laenud, sertifitseerib ekspordi ja lisab raha investeeringutesse. Sellest artiklist leiad kõik, mida peate teadma KredExi kohta, kuidas see töötab ning kuidas ettevõtjad saavad oma kasvu jaoks tuge saada.

KredExi ülesanded

KredExi peamine eesmärk on aidata Eesti ettevõtjaid ja majandust arendada. Organisatsiooni roll on keskendunud kolmele fookusele: eksport, investeeringud ja eraldised.

Eksport

KredExi kõige olulisem ülesanne on toetada ettevõtjaid ekspordis. KredEx aitab tagada ekspordile suunatud laenude tagasimakseid, mis võimaldab ettevõtjatel teha rohkem riske, et laiendada oma äritegevust välismaale.

Investeeringud

KredExi investeerimise põhitöö on idufirmadele raha pakkumine. See hõlmab tavaliselt algstaadiumis olevate ettevõtete rahastamist, et need saaksid katta oma algsed kulud ja kasvada pikaajalise jätkusuutlikkuse suunas.

Eraldised

KredEx kontrollib ka mitmeid eraldisi, näiteks eluasemelaenu tagamise eraldisi, energiakulu säästmise eraldisi, tervishoiusektori eraldisi ja isegi välispoliitika töötajate eraldisi.

Nagu näha, on KredEx väga mitmekülgne ja selle eesmärk on aidata Eesti ettevõtjatel kasvada ja oma eesmärke saavutada.

KredExi laenamine

KredExi laenamine on mõeldud eri tüüpi ettevõtjatele. Organisatsioon pakub eraldi laenupakette väike-, kesk- ja suurettevõtetele. Laenu suurus varieerub sõltuvalt ettevõtte vajadustest ning vahemikus 50 000 kuni 5 miljonit eurot.

Laenu taotlemine Kredexilt on väga lihtne. Taotlusi saab esitada elektrooniliselt nende kodulehel. Laenu läbivaatamine ja otsus võtab tavaliselt vähem kui kuu aega. Kredex on tavalisest pangalaenust erinev juba selle poolest, et laenu saamisel ei pea ettevõte andma tagatisvara. Seega on see väga oluline lahendus algajatele ettevõtetele, mis ei saa endale lubada suuri tagatisi tagasimaksmiseks.

Ekspordilaenud

KredExi jaoks on ekspordilaenud olulised ja seda ka põhjusega. Nendega kaasneb suur risk, kuid valdkonnal on ka palju kasuvõimalusi. KredEx pakub mitmeid erinevaid ekspordtarne laenupakette, kuna igal ettevõttel on oma unikaalsed vajadused. Ekspordilaen on võimalus laiendada oma ettevõtteid välismaale ja KredEx pakub selleks laenu ja soovitusi.

Inkassotasu kompenseerimine

KredEx hüvitab ka ettevõtjate investeeringud tulevasesse sissenõudmiskulusse. Igal aastal esitab KredEx aruande ettevõtjatele tagasimakstud laenude kohta. Kui sissenõudmiskulud on laenu suurusega võrreldes liiga suured, hüvitab KredEx osa neist kuludest.

Lõppsõna

Kokkuvõttes on KredEx oluline osa Eesti majandusest ja kohalike ettevõtete toetamisel. KredEx loodi selleks, et aidata alustavatel ettevõtetel, kes vajavad rahalist kõhutäit ning edasijõudnud ettevõtted saavad seeläbi ka suurt tuge eksporditehinguteks. Loodame, et see artikkel andis sulle hea ülevaate KredExi tööst ja ettevõtted saavad seeläbi rohkem teada laenuvõimelisusest ja võimalustest. KredExil on Eesti majanduses kindel koht ja see aitab Eesti ettevõtetel kasvada veelgi kiiremini ning aidata kaasa riigi majandusarengule.

Veel.