Nullkulu

Nullkulu

mis on kiudained?

Mis on kiudained?
Mis on kiudained ja miks neid on vaja? Samuti õpetame teid, mida süüa, et saada piisavalt kiudaineid.

Kõigepealt, mis on kiudained? Kiudained on mitmete taimede rakulised koostisosad, mida keha ei suuda seedida. Kuigi kiudained ei anna kehale energiat, on need vajalikud soole heaolu jaoks.

Miks on kiudained vajalikud? Teie seedetrakt vajab kiudaineid, et aidata seedimist. Kiudained toidavad teie kehas heade bakteritekasvu, tagades sealjuures head seedeprotsessi. Piisav kogus kiudaineid aitab teil ka vältida kõhukinnisust, valmistades teie soolestiku ette, et toit liigub takistusteta läbi keha.

Kuidas saada piisavalt kiudaineid? Sööge rohkem teravilju, köögivilju, puuvilju ja läätsi. Siin on mõned näited kiudainerikastest toitudest:

Terve-veiseliha ja-kanalihaga täisterapasta
Mandlid, pistaatsiapähklid ja muud pähklid
Kikerherne- ja riisikorvpuljong
Laiaulatuslik lehtsalat – arbuusikarikaga koos seemnetega
Kookoslaastud koos ingveri ja banaanidega
Kikerhernesalat tomatite ja kurgiga

Üldiselt võiksite lisada enda igapäevase toitumise juurde rohkem kiudainerikkaid toite. Proovige süüa tervislikult ja süüa vähem töödeldud toite. Teie kehas sisalduvad kiudained teevad selle tõenäolisemaks, et tunnete end tervena, kergelt ja tervislikult.

Kuidas saada päevas piisavalt kiudaineid? Siin on umbkaudne kiudainete tarbimise juhend:

– Täiskasvanud vajavad päevas umbes 25–30 grammi kiudaineid
– Väikeste laste vanuses on vastav numbril sihtpärane näitaja umbes 19 grammi, mis võrduks umbes 19-23 grammi päevas.
– Rasedad naised vajavad umbkaudu 28 grammi kiudaineid päevas.

Täiskasvanud peaksid tarbima keskmiselt 25–30 grammi kiudaineid päevas, samas kui iga päev tarbitavate kiudainete koguse saamiseks võivad olla soovitavalt kasulikuks teedeks kiudainerikkad toidulisandid.

Kokkuvõtteks võib öelda, et piisav kogus kiudaineid on teie tervisele hädavajalik. Muutke oma toitumisharjumusi ja lisage enda igapäevase menüüsse rohkem kiudainerikkaid toite. Te tunnete end paremini ning see tagab päevase piisava koguse kiudainete tarbimise.

Veel.