Nullkulu

Nullkulu

mis on kendama?

Mis on kendama?

Kendama on traditsiooniline Jaapani mäng, mis on võitnud populaarsust kogu maailmas. See on mäng, mille mängimine nõuab osavust, kontsentratsiooni ja kujutlusvõimet. Kendama koosneb kolmest osast: tüvest, trossist ja pallist, mis on omavahel ühendatud nööriga. Mängu aluseks on kasutada trossi ja palli ning proovida teha erinevaid trikke. Kendama treenib käe silma koordinatsiooni, tasakaalu ning loovust. Kendamat saab mängida nii siseruumides kui ka väljas ja see sobib igas vanuses inimestele.

Kendama ajalugu

Kendama on pärit Jaapanist ning selle ajalugu ulatub tagasi 17. sajandisse. Selle mängu populaarsus kasvas tugevalt 20. sajandil, eriti peale II maailmasõda. Kendamast sai üha populaarsem mäng noorte seas ning see hakkas levima ka teistesse riikidesse, sealhulgas Euroopasse ja Ameerikasse. Kendama disain on ka aja jooksul muutunud – algselt oli see lihtne puidust mänguasi, kuid tänapäeval on kendamad tehtud paljudest erinevatest materjalidest.

Kendama osad

Kendama koosneb kolmest osast: tüvest, trossist ja pallist. Kendama tüvi on veidi pikem kui tavalisel peos olev kahvel ning sellel on ülaosas ava, kuhu tuleb paigutada tross ja pall. Kendama tross on keskmise pikkusega ning sellel on pai, mis hoiab palli kinni ja võimaldab erinevaid trikke teha. Kendama pall on kujult ovaalne ning sellel on ülaosas auk, mille abil saab palli trossi ja tüve külge kinnitada.

Kendama mängimine

Kendamaga mängimine on väga lõbus ja vaheldusrikas. Mängijal on võimalik teha erinevaid trikke ja manöövreid, mis on tähistatud erinevate nimedega. Mõned algajate trikid on näiteks “Katana”, “Orbit” ja “Hanging Spike”. Nagu igasuguse uue oskuse õppimisel, vajab ka kendama mängimine harjutamist ja kannatlikkust. Oluline on märkida, et mängija ei tohiks keskenduda ainult trikkide õppimisele, vaid ka lihtsalt mängu nautimisele.

Kendama kogukond

Kendama on kasvanud üle kogu maailma väga populaarseks mänguks. Selle mängu fännid kogunevad sageli kokku, et jagada oma kogemusi ja trikke, samuti võistelda kendama võistlustel. Kendama kogukonnan on väga tugev ning enamasti toetavad kogukonnaliikmed üksteist, et edasi areneda ning paremaks mängijaks saada.

Kokkuvõte

Kendama on lõbus ja väljakutsuv mäng, mis õpetab mängijale keskendumist, osavust ja loovust. See mäng sobib igas vanuses inimestele ja on levinud üle kogu maailma. Kendama ajalugu ulatub tagasi palju aastatesse ning tänapäeval on see mäng saavutanud suure populaarsuse. Kendama mängimine nõuab harjutamist ja kannatlikkust, kuid see võib olla ka suurepärane võimalus lõbutseda ja koos teiste mängijatega aega veeta.

Veel.