Nullkulu

Nullkulu

mis on kaugküte?

Mis on Kaugküte?

Kaugküte on energiakandja, mis võimaldab kütust tarnida suurte kauguste tagant. Eestis on kaugkütte kasutamine olnud levinud juba alates 1950. aastatest ning tänapäeval on see üks tavalisemaid küttesüsteeme suuremates kortermajades. Kaugküte on energiasäästlik ja keskkonnasõbralik alternatiiv, mis vähendab kütuse põlemisega kaasnevaid heitmeid.

Kaugkütte tööpõhimõte

Kaugküttesüsteem koosneb katlamajast, mis toodab kuumusenergiat ja torustikust, mis transpordib soojust tarbijateni. Kaugküttetorustik koosneb üldjuhul soojusisolaatorist, terastorustikust, mis on kaetud roostevabast terasest kattega, ja veest, mis liigub torudes. Kaugküttetarbijad saavad soojust alajaamast, mis seejärel edastab selle radiaatorite, põrandakütte või sooja vee kaudu.

Kaugkütte kasu

Esiteks, kaugküte on energiasäästlik. Kuna soojus tekib kaugele leviva katlamaja abil, ei pea kortermajades ja muudes hoonetes kasutama omaette katlamaju, mis tarbeks oma kütust. Kuna kaugküttetorud on ka soojust isoleeritud, ei kaota tarbijad soojust enda torude kaudu, mis võrdub ka energiasäästuga.

Teiseks, kaugküte on keskkonnasõbralikum. Nagu varem mainitud, tekib kaugküttekatlamajas kuumusenergia, mida saab toota alternatiivsetest energiaallikatest, näiteks biomassist või päikesepaneelidest. See võib vähendada kütuse kasutamise negatiivset mõju keskkonnale. Samuti võib kaugküte vähendada süsinikdioksiidi heitmeid, mis tekivad kütuse põlemisel.

Kolmandaks, kaugküte tagab tervisliku elukeskkonna. Kui küttesüsteemi eest hoolitsemiseks pole vaja kortermajades eraldi katlamaju, ei pea tarbijad muretsema kütuse tõstmise ja ladustamise probleemi pärast, mis võib põhjustada tervisele kahjulikke gaase. Samuti võib kaugküte vähendada võimalikku müra ja vibratsiooni nii kortermajades kui ka nende ümbruses, mis on kütteseadmete puhul tavaliselt esinev probleem.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et kaugküte on keskkonnasõbralik, tervislik ja energiasäästlik alternatiivne küttesüsteem, mis tagab kuumuse tarbijateni ka suurte kauguste tagant. Kui teil on võimalus vahetada oma kortermajas või majapidamises lihtne küttesüsteem kaugkütte vastu, võite kindlad olla, et see toob teile kaasa palju eeliseid.

Veel.