Mis on kasum?
Kasum on raha, mis jääb ettevõtte tulu ja kulude vahele. See on midagi, mida iga ettevõte otsib. Kasum suurendab ettevõtte rikkust ja võimaldab selle kasvu. Kasum võib tulla erinevatest allikatest, sealhulgas müügilt, investeeringutelt, varade müügilt ja muudest tuludest.
Kuidas kasum tekib?
Kasum tekib siis, kui ettevõtte tulud ületavad selle kulud. Kuidas aga ettevõte tulud saab? Tavapäraselt saavad ettevõtted raha, kui nad müüvad oma kaupu ja teenuseid. Kui müügihind on suurem kui tootmiskulud, saab ettevõte kasumi.
Kasumi maksimeerimine
Kõik ettevõtted tahavad maksimeerida oma kasumit. Selleks on vaja suurendada müüki ja vähendada kulusid. Müügis kasumi maksimeerimiseks tuleb ettevõtet turustada hästi, teha väärtpabereid kättesaadavaks ja pakkuda kvaliteetseid tooteid ja teenuseid.
Kulude vähendamine on plaani aluseks. Ettevõtte kulude vähendamisel peab ettevõte leidma harjumuspäraste kulude ja protsesside alternatiive ning parandama oma protsesse, nii et vähem on raisatud aega ja ressursse.
Kasum ja investeeringud
Kasum saab suurendada ka investeerides. Investeerimine võib olla äärmiselt kasulik, kui investeering on tehtud õigesti. Kui ettevõte teeb tulusa investeeringu, võib see suurendada selle kasumit. Lühiajaliselt on siiski see fondide väljavõtmine nii investeeringutelt kui ka varadelt riskantne.
Kasumi kasutamine
Kasumi kasutamisel on mitu võimalust. Ettevõte võib raha kasutada oma äritegevuseks, investeeringuteks, tagasimakseks laenudele ja aktsionäridele dividendide või muude väljamaksetena. Oluline on meeles pidada, et kasum võib toimida ka ettevõtte tõusude ja mõõnade puhvrina.
Kokkuvõte
Kasum on igale ettevõttele oluline. Kasumi suurendamiseks peab ettevõte maksimeerima müüki ja vähendama kulusid. Investeeringud võivad anda ka kasumit tõusu. Kasumi kasutamine võib olla tagasimakse laenudele, dividendimaksed või investeerimine ettevõtte kasvu edendamiseks. Seetõttu peaks kasum olema ettevõtetele oluline eesmärk, kuna see võib aidata nende käivitamist, kasvu ja insentiveerida juhtkonda legitiimse eesmärgi poolepüüdlemisel.