Nullkulu

Nullkulu

mis on karikatuur?

Mis on karikatuur?

Karikatuur on humoorikas kujutis, mis on loodud inimese, looma või objekti kohta, et väljendada mingit ideed või sõnumit. Karikatuuri peetakse tihti koomiliseks ja seda kasutatakse sageli poliitilistes või ajaloolistes kontekstides, kus inimesi kujutatakse humoristlikus ja ülemeelses vormis. Kuigi karikatuur võib olla lõbus ja meeldiv, on sellel ka suur jõud; võib juhtuda, et see mõjutab avalikku arvamust ja poliitikat.

Karikatuuri ajalugu

Karikatuuri ajalugu algab üle 500 aasta tagasi, kui need olid kõigepealt loodud Itaalias. Need olid tihti satiirilised joonistused, millel oli poliitiline sõnum. Hiljem levisid karikatuurid kogu maailma ja neid hakati kasutama ka meelelahutuslikel eesmärkidel. Eriti populaarseks said nad 19. sajandi ajal, kui ajalehed hakkasid kujutisi trükkima ning hakati tundma rahulolematust nii poliitikas kui ka ühiskonnas laiemalt.

Karikatuuri tehnika

Karikatuuri joonistamisel on palju erinevaid tehnikaid, kuid kõige olulisem on see, et karikatuuris kujutatav isik peab olema kohe äratuntav. Tavaliselt rõhutatakse oma joonistused isiku tunnusjooni, nagu näiteks lopsakat nina, suuri kõrvu või turskeid huuli, mis võivad olla mõnevõrra ekstreemsed. Selleks, et karikatuur oleks tõepärane, peaks joonistaja tundma inimese füüsilisi tunnuseid ja iseloomu, mida ta kujutab.

Karikatuuri eesmärk

Karikatuuri eesmärk on sageli eristada mõningaid käitumismustreid, ideid või poliitilisi eelistusi. Karikatuure kasutatakse ka sageli, et näidata välja inimeste vigu, millest nad ise ei pruugi teadlikud olla. Karikatuuri kasutatakse ka positiivse sõnumi edastamiseks, näiteks et rõõmustada inimesi ja luua positiivset energiat ühiskonnas.

Karikatuuri mõju

Karikatuur võib mõjutada inimeste arvamusi ja neid isegi ärritada. Kujutiste näitamine võib olla üheks viisiks, kuidas avalikku arvamust muuta või poliitilist teatavat sõnumit edastada. Tuleb meeles pidada, et karikatuuridel on võime mõjutada suuri rahvahulki ning võivad aidata kaasa mõningate poliitiliste liikumiste või ideede populariseerimisele.

Kokkuvõte

Karikatuurid on humoorikad ja tihti poliitilised kujutised, mis väljendavad ideid läbi inimeste, loomade või objektide. Nende eesmärk on näidata välja käitumismustreid, ideid või poliitilisi eelistusi. Karikatuurid mõjutavad avalikku arvamust, sest need võivad olla väga amüüsantsed ning samas edastada tõsist sõnumit. Karikatuuri joonistamine on kunstivorm, mis nõuab palju teadmisi nii füüsiliste tunnete kui ka inimese iseloomu kohta. Karikatuur on ajalooline kunstivorm, mis on olnud kasutusel sajandeid ning jääb populaarseks ka tulevikus.

Veel.