Nullkulu

Nullkulu

mis on kardiotreening?

Mis on kardiotreening?

Kardiotreening on üks populaarsemaid treeningviise tervisehuviliste seas. Selle treeninguga on võimalik parandada oma südame-veresoonkonna süsteemi tervist, saavutada kaalujälgimise eesmärke ning vältida erinevaid kroonilisi haigusi.

Kardiotreening on füüsiline tegevus, mille käigus tõstab südametegevus ja hingamine, et treenida südame-veresoonkonna süsteemi. Selleks on erinevaid võimalusi nagu kõndimine, joogatunnid, jalgrattasõit, jooks, ujumine ja palju muud.

See artikkel keskendub kardiotreeningule ja annab teile kõige tähtsamad näpunäited, et tunda end treeningu käigus mugavalt ja turvaliselt.

Miks on kardiotreening kasulik?

Kardiotreeningul on palju eeliseid ning see on tervislike eluviiside üks alustaladest. Kardiotreening aitab teie kehal töötada paremini ning on kasulik paljudele teguritele, nagu näiteks:

– Parandab südame-veresoonkonna süsteemi tööd
– Vähendab stressi
– Suurendab vastupidavust ning energiat
– Aitab vältida kroonilisi haigusi, nagu näiteks diabeet, südamehaigused ning insuldid
– Parandab seedimist
– Võib aidata saavutada soovitud kaalu

Milline on õige kardiotreeningu intensiivsus?

Kardiotreeningul on oluline õige intensiivsuse valik. Kui intensiivsus on alla normi, ei ole teie keha saavutanud maksimaalset kasu ja kui intensiivsus on liiga suur, võite kahjustada enda keha.

Treeningute intensiivsuse määramiseks on oluline arvesse võtta oma vanust, füüsilisi võimeid ja tervislikku seisundit. Algajad võiksid alustada mõõduka intensiivsusega nagu kiire jalutuskäik või ujumine, võimaldades kehal naasta aeglaselt puhkeseisundisse.

Kogenud treenijatele on soovitatav suurendada intensiivsust 10-15 minutit treeningu ajal, kogu treeningu ajal järk-järgult parandades neid. Intensiivse treeningu ajal peaks iga viie minuti järel tundma end mugavalt, kuid samas veidi väljakutsutuna.

Milline on parim aeg kardiotreeningu tegemiseks?

Parim aeg teha kardiotreeningut on see, kui te tunnete end kõige motiveeritumana, energilisemana ning teie ajakava sobib selle tegevusega. Ideaalis võiksite treenida hommikul, kui teie keha on erksam, kuid see võib olla keeruline, kui te ei ole hommikutreeningus kogenud. Pea meeles, oluline on, et treening ajakava vastaks teie elu nõudmistele.

Kas kardiotreening on ohutu?

Kardioon on suurepärane trenn, kuid mitte kõik ei saa seda teha. Kui teil on terviseprobleeme, võib treening ohtlik olla. Seega enne treeningu alustamist on oluline konsulteerida arstiga.

Samuti on oluline valida sobiv treeningintensiivsus. Lihaste treeningu ajal peaks keha südant pumbama, kuid mitte nii kõvasti, et see kahjustaks teie tervist.

Milline on parim võimalus alustada kardiotreeninguga?

Alustamine kardiotreeninguga võib olla raske, eriti kui olete algaja. Aga muretsege mitte! Selle artikliga pakun sulle mõned näpunäited ja trikid, et saaksite õigesti alustada.

Planeerige treeningu ajakava: Enne kardiotreeningu alustamist looge plaan, mis täpsustab, millal ja kui palju trenni teete. Sel viisil saate ehitada treeningharjumuse ning saavutada soovitud tulemusi.

Valige sobiv treening- Algajatele sobivad kerge intensiivsusega treeningud, siin sobib hästi kiire kõnd või aeroobika. Saate valida ka teistsuguse treeningstiili, otsides kardiotreeningu kohta lisainfot internetist ning tutvudes treeningviisidega.

Tee treeninguid koos teiste inimestega- Muutke kardiotreening koos sõpradega lõbusaks ning motiveerivaks tegevuseks, mis annab teile jõudu edasi minna.

Kokkuvõtteks

Kardiotreening on suurepärane füüsiline väljakutse, millest võib saada väärtuslik osa iga inimese elustiilist. Kardiotreening parandab südame-veresoonkonna tervist, aitab kaalust alla võtta, tekitab heaolutunde ja palju muud. Oluline on meeles pidada sobiva intensiivsuse valikut ja treeningu ajakava koostamist. Keha on ainulaadne ning nii, nagu teie eelistused, küsimused ja vastuvõtlikkus on ainulaadsed Teie jaoks, nii tuleks kohandada ka kardiotreeningut, et see sobiks Teie kehale.

Veel.