Nullkulu

Nullkulu

mis on kaerakile?

Mis on kaerakile: kõik, mida peate teadma teradest ja nende kasulikkusest

Kaer on väga populaarne tervisliku toidu osaühendus, mis on täis kasulikke kiudaineid, vitamiine, mineraale ja antioksüdante. Lisaks kaerahelvestele ja -jahule on turul ka kaerakile, mis muutub järjest populaarsemaks tervisliku dieedi pooldajate seas. Aga mis on kaerakile? Kuidas see erineb kaerahelvestest ja jahust? Mis teeb kaerakilest nii erilise? Sellest juttu ongi selles artiklis.

Mis on kaerakile?

Kaerakile ehk kaerakiud on looduslik toidulisand, mis on valmistatud kaerast. See on kiu- ja toitaineterikas, kuid calorievaene toidulisand, mis on loodud spetsiaalselt seedimise parandamiseks. Kaerakiud sisaldab lahustumatu kiudaineid, mida nimetatakse tselluloosiks, ning lahustuvat kiudaineid, mida nimetatakse beetaglükaanideks. Need kiudained aitavad seedeelundkonnal tervena püsida, samal ajal kui beetaglükaanid aitavad parandada veresuhkru taset ja vähendada kolesterooli taset.

Kuidas kaerakile erineb kaerahelvestest ja -jahust?

Kaerakile on valmistatud kaerast ilma kestata – see tähendab, et seda töödeldakse nii, et kaerahelbed muutuvad peeneks kileks. Kaerakile ei sisalda endas niivõrd palju toitaineid nagu kaerakliid, kuid sisaldab siiski palju kiudaineid. Kaerahelbed on aga terve tera, mis on purustatud ja valmistatud peeneks. Kaerahelbed sisaldavad rikkalikult vitamiine, mineraale ja kiudaineid ning need on toitev ja tervislik hommikusöök. Kaerahelbed võivad aidata teil vähendada kolesterooli ja vererõhku, samuti parandada seedimist.

Kaerajahu on valmistatud kaerahelvestest, mida on jahvatatud pulbriks. Kaera jahvatamine tekitab rohkem tolmu kui kaera kilestamine ning seetõttu sisaldab kaerajahu vähem kiudaineid kui kaerakiud. Kaerahelvestel on ka teistsugune maitse, kuna neil on tugev kaeramaitse ja tekstuur.

Mis teeb kaerakilest nii erilise?

Kaerakile on eriline, kuna see sisaldab erinevaid kiudaineid, mis on kasulikud seedimisele. Lahustuvad kiudained moodustavad sooletäidise, mis aitab vedelikul seedimise ajal liikuda. See parandab seedimist ja söögiisu kontrolli all hoidmist. Lahustumatu kiudaine aitab samas kaasa ka puhitusoblemide vältimisele ning käärsoole tervisele. Kaerakilel on madal kalorsus, kuid kõrge toiteväärtus ning seetõttu võib see aidata kaalu kontrolli all hoida. Lisaks võib kaerakile aidata ka südame tervist parandada, kuna see aitab kolesterooli taset langetada.

Kuidas lisada kaerakilet oma dieeti?

Kaerakile on parim viis lisada oma dieeti kiudaineid ja toitaineid, kuna see lisab vajalikku suurendust seedimisele. Kaerakile on ideaalne lisada hommikusöögile, jogurtile, smuutile või salatile. Proovige lisada kaerakilet ka hommikusöögile, kui te teete suud korda – näiteks kaerahelveste, piima ja puuviljadega. Või segage kaerakilet jogurti sisse hommikul. Kaerakile on ka suurepärane lisand toodetele, nagu mahlad või smuutid. Kui soovite leiba või küpsetustesse kiudaineid lisada, võib kaerakilet kasutada jahu asemel.

Kokkuvõte

Kaerakile on tervislik toidulisand, millel on seedimist tervislikul tasemel hoidmiseks mitmeid positiivseid omadusi. See sisaldab lahustumatu ja lahustuvat kiudaineid, mis parandavad seedeprotsessi, vähendavad kolesterooli taset ning aitavad ka kehakaalu kontrolli all hoida. Kaerakile on saadaval mitmes vormis, kuid seda saab kõige tõhusamalt lisada hommikusöögile, jogurtile, smuutile või salatile. Lisaks on see ideaalne valik, kui soovite küpsetusse kiudaineid lisada. Proovige kaerakiudu oma dieedis lisada ja ärge laske hea tervislik toit üle jääda!

Veel.