Nullkulu

Nullkulu

mis on kaelaradikuliit?

Mis on kaelaradikuliit

Kaelaradikuliit on tavaline seisund, mis mõjutab paljusid inimesi vanuses 30–50 aastat. See seisund tekib siis, kui selgroo kaelaosa närvijuurtele avaldatakse survet, põhjustades valu, nõrkust ja tuimust kaelas, käes ja harvemini seljas.

Kaelaradikuliidi põhjused

Kaelaradikuliidi peamiseks põhjuseks on kaela kõhreketaste degeneratsioon ja närvijuurte pigistamine. Kaela ketta degeneratsioon võib olla põhjustatud mitmest tegurist, sealhulgas vananemisest, halvast kehahoiakust, vigastustest ja vigastustest tingitud selgroolülide nihkumisest. Need probleemid võivad põhjustada närvijuurte kokkusurumist ja valu.

Kaelaradikuliidi sümptomid

Kaelaradikuliidi sümptomid võivad erineda sõltuvalt sellest, milline närv on kokku surutud. Kõige tavalisemad sümptomid on valu, nõrkus ja tuimus kaelas, käes ja võib-olla seljas. Sümptomid võivad ilmneda järk-järgult või äkki ja võivad olla hullemad öösel või pärast pikka aega, mis on veedetud ühes asendis.

Kaelaradikuliidi ravi

Kaelaradikuliidi ravi algab üldjuhul konservatiivsete meetoditega, näiteks füsioteraapia ja ravimitega, mis aitavad vähendada valu ja põletikku. Füsioteraapia võib hõlmata harjutusi, mis aitavad parandada kaela ja selja lihaste paindlikkust ja tugevust. Ravimid, nagu põletikuvastased ravimid ja lihaslõõgastid, võivad aidata leevendada valu ja spasmidega seotud sümptomeid.

Raskematel juhtudel võib kaelaradikuliidi raviks olla vajalik operatsioon, kus surves närvidele kõrvaldatakse selgroo liikumise taastamiseks.

Kaelaradikuliidi ennetamine

Kaelaradikuliidi ennetamiseks on mitmeid samme, mida saate teha. Näiteks võib hea kehahoiak, regulaarne füüsiline aktiivsus ja tervislik toitumine aidata vältida sekkumisi selgroos. Lisaks võib igapäevaste tegevuste (nagu teleri vaatamine või arvutiga töötamine) ajal jälgida oma kehahoiakut, et vältida kaela koormust ja lihaste liigset pinget.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kaelaradikuliit on seisund, mida saab tõhusalt ravida. Konsulteerige alati oma arstiga, kui teil on valu, nõrkus või tuimus kaelas või käes, et leida sobiv ravi ja ennetusviisid, et vältida hilisemaid probleeme.

Veel.