Nullkulu

Nullkulu

mis on kaaskiri?

Kaaskiri on ametlik dokument, mida kasutatakse tavaliselt uurimistööde või tööpakkumiste saatmiseks tööandjale. Paljud inimesed on segaduses, kui tegemist on kaaskirja kirjutamisega ning ei tea, kuidas alustada ja mida sinna kirjutada. Seega, selles artiklis vaatleme me lähemalt seda, mis on kaaskiri, kuidas see toimib, ning kuidas kirjutada efektiivset kaaskirja.

Mis on kaaskiri?

Kaaskiri on ametlik dokument, mida kasutatakse tavapäraselt selgitamaks ja saatmaks teisele inimesele erinevaid dokumenditüüpe. Kaaskiri saadetakse tavaliselt koos CV-ga, kui inimene kandideerib tööle. See annab tööotsijale võimaluse tutvustada ennast ja oma kvalifikatsiooni ning potentsiaalset tööandjale on see võimalus näha, kas see inimene sobib konkreetsele positsioonile.

Kuidas kaaskiri töötab?

Tavaliselt saadetakse kaaskiri koos CV-ga tööandjale läbi e-posti või peetakse seda vajalikuks paberkandjal koos kõigi teiste dokumentidega. Kaaskirjas on vaja kirjeldada, kellele saada olete, miks olete huvitatud sellest töökohast ja miks te usute, et te sobite sellele positsioonile. Kui olete selle sõnastanud, saadate kõik dokumendid tööandjale ning ootate edasisi juhiseid, mis võivad hõlmata nii vestlust kui ka intervjuud.

Kuidas kirjutada efektiivset kaaskirja?

Et kaaskiri oleks efektiivne, on vaja tunda töökoha kirjeldust ja korralikult tutvuda ettevõttega, kuhu kandideerite. Allpool on toodud mõned juhised, kuidas kirjutada efektiivset kaaskirja.

Valmistuge ette: enne kaaskirja kirjutamist on vaja uurida töökohta, kirjeldust ja ettevõtet, et veenduda, et teie tugevused ja kogemused sobivad nende vajadustega.

Viige oma sõnum kokku: kaaskiri peab sisaldama lühikest ja tabavat sõnumit, mis võtab kokku, miks te soovite tööd saada ja miks olete õige inimene sellele positsioonile.

Näidake oma saavutusi: kaaskirjas on vaja märkida oma saavutused ja edulood, et näidata oma potentsiaalsele tööandjale, miks te olete parim inimene alles võimalikule töökohale.

Kasutage isiklikku tooni: kaaskiri on hea võimalus veendumaks, et tööandja saab aru, kuidas teie kogemused ja taust sobivad nende vajadustega. Selleks rääkige oma eduloost ja saavutustest, et näidata oma isikupära ja sobivust positsiooniks.

Lõpetage tänuga: lõpetage kaaskiri tänuga, tavaliselt paluge seda edastada teie CV-le. Ärge unustage lisada oma kontaktandmeid kaaskirjale, kuna see teeb teie jälgimise lihtsamaks.

Järeldus

Kaaskiri on oluline dokument, mis võib teha vahet positsiooni saamise ja selle kaotamise vahel. Kaaskirja kirjutamine nõuab ettevalmistust, kuid tulemused võivad olla seda väärt. Selleks, et saada intervjuule kutseid, on vaja kirjutada efektiivne kaaskiri, mis sisaldab lühikest kokkuvõtet oma kvalifikatsioonist, saavutustest ning sobivusest konkreetse positsiooniga. Teie kaaskirja saatmise järel ootate vastust asjakohastelt inimestelt. Edu!

Veel.