Nullkulu

Nullkulu

mis on jenkkivoodi?

Mis on jenkkivoodi: Üksikasjalik juhend

Jenkkivoodi on Ameerika päritolu luksuslik vooditüüp, mis levis kiiresti üle maailma tänu oma mugavusele, suurusele ja stiilile. Kas olete kunagi mõelnud, mis teeb jenkkivoodi nii eriliseks? Selle küsimusega tegeleme selles artiklis, kus anname üksikasjaliku juhendi jenkkivoodi kohta.

Alustuseks anname ülevaate jenkkivoodi ajaloost ja selle erinevate tüüpidest. Seejärel uurime põhjalikumalt jenkkivoodi raami, madratsi, katte ja lisatarvikute erinevaid omadusi. Lõpuks vaatame, miks jenkkivoodi on nii populaarne ja kuidas valida endale sobiv jenkkivoodi.

Ajalugu

Jenkkivoodi päritolu saab jälgida tagasi 19. sajandisse, mil Euroopas hakati kasutama madratseid koos vedrudega. See tehnoloogia jõudis Ameerikasse kaasaegsema vormina ja seal arendati välja uued vedrude süsteemid, mis võimaldasid voodil olla suurem ja mugavam kui varem.

Esimese jenkkivoodi tegi avastaja James Marshall 1870. aastal. See oli suurem ja kõvem kui tavaline voodi ning sellel oli rohkem vedruid. Varsti sai jenkkivoodidest Ameerika luksuskaup, mida kasutati peamiselt hotellides ja rikaste kodudes.

20. sajandil muutus jenkkivoodi laiemalt kättesaadavaks. Vooditootjad hakkasid looma erinevaid suurusi ja stiile ning jenkkivoodist sai standardvoodi alternatiiv. Praegu on jenkkivoodi tavaliseks valikuks kõigile, kes otsivad suuremat ja mugavamat voodit.

Tüübid

Jenkkivoodid on erinevad suuruse ja tüübi poolest. Siin on mõned sagedamini kasutatavad jenkkivoodi tüübid:

– Üksikvoodi: Standardne üksikvoodi on 99cm lai ja 190cm pikk.
– Kaksikvoodi: Kaksikvoodi on laiem kui üksikvoodi, tavaliselt 107cm lai.
– Kuninganna suurus: Kuninganna suurus jenkkivoodi on 152cm lai ja 203cm pikk.
– Kuningas suurus: Kuningas suurus jenkkivoodi on 193cm lai ja 203cm pikk.
– Täissuuruses voodi: Täissuuruses jenkkivoodi on 137cm lai ja 191cm pikk.
– Twin XL voodi: See jenkkivoodi tüüp on sama lai kui kaksikvoodi (107cm), kuid veidi pikem, 203cm pikk.

Raam

Jenkkivoodi raam on tavaliselt valmistatud tugevast puidust ja sellele on lisatud vedrud. Raam on tavaliselt kaetud kangaga või nahaga, mis lisab voodile ilusat välimust.

Raami jagatakse kaheks tüübiks: madal ja kõrge. Madal raam sobib paremini minimalistlikule sisekujundusele, kuid see võib olla ebamugavate inimeste jaoks, kes eelistavad kõrgemat voodit.

Kõrge raam on mõeldud neile, kes eelistavad kõrgemat voodit. Raami kõrgus võib ulatuda 50-60 cm, mis muudab voodi sisse- ja väljamineku hõlpsaks. Kõrgemad raamid on ka mitmekülgsemad ja saastega kergemini hakkama, kuna see võimaldab ruumi alla sageli lisada seda tüüpi voodialuselemendid.

Madrats

Jenkkivoodile on iseloomulikud vedrudega täidetud madratsid. Vedrude tihedus mõjutab voodi jäikust ja vastupidavust. Karmimad madratsid on tavaliselt soositud inimeste poolt, kes vajavad suuremat tuge uni ajal. Samas pehmemad madratsid sobivad nendele, kes soovivad pehmemat madratsi peal magada.

Jenkkivoodi madratsid jagatakse järgmistesse tüüpidesse:

– Pocketed Coil-madrats: pocketed coil-madratsitel on vedrud, mis on põimitud kangasõlmedesse. Need madratsid pakuvad liikumisel rohkem tuge kui traditsioonilised vedrumadratsid.
– Bonnell Coil-madrats: Bonnell vedru-madratsid on kõige tavalisemad jenkkivoodi madratsid. Nende vedrud on seotud ühte risti ja koosnevad ovaalsetest kujunditest.
– Memory Foam-madrats: Memory Foam-madratsid on madratsid kõrgeimaklassilised mudelid. Nad on valmistatud vahu kihtidest, mis kohandavad keha kuju ja pakkuvad suuremat mugavust. Vaht on valitud ka võrdse kaaluga üle terve keha ja pakkub lisaks rohkem loomulikus kujus voolavat kasutuskogemust.
– Hybrid-madrats: Hybrid-madratsid ühendavad pocketed coil või Bonnell coil vedrude ja Memory Foam võimalused. Nad pakuvad suuremat tuge ja mugavust kui traditsioonilised vedrumadratsid

Lisaseadmed

Järgmised lisaseadmed võivad muuta jenkkivoodi kasutajakogemuse mugavamaks ja lõõgastavamaks:

– Madratsi kate: Madratsi kate kaitseb madratsit plekkide ja mustuse eest samas lisades mugavust, hoiab madratsi puhtana pikka aega silma tagadel.
– Voodi peats: Voodi peats on valmistatud puidust või polsterdatud ning on jenkkivoodi üks tähtsamaid elemente, milline lisaks stiilseid noote kasutajate magamistruumile. Esteetilisest vaatepunktist lisavad head voodi peatsid oma koju elegantse välimuse.
– Küljelauad: Lisaks sellele, et küljelauad lisavad jenkkivoodi stiilile, pakuvad nad ka praktilist kasutamisvõimalust lõõgastamiseks ja toetamiseks mugavuse suurendamiseks.

Miks jenkkivoodi on nii populaarne?

Põhjus, miks jenkkivoodi on nii populaarne, on selle mugavus ja suurus. Nende voodite täiustatud vedrude süsteem tagab optimaalse toesüsteemi kogu kehale, mis võib aidata kaasa paremale unele, lõõgastumisele ja vähematele keha valudele varahommikul.

Suuruse poolest on jenkkivoodid märkimisväärselt suuremad kui tavalised voodid. Kuningas-voodi suurus on sama suur kui 2 üksikvoodit ning see on soositud perede puhul, kes soovivad jagada voodit lastega või lemmikloomadega, samas jättes piisavalt ruumi mugavaks öösel sirutumiseks.

Kuidas valida endale sobiv jenkkivoodi?

Sobiva jenkkivoodi leidmine võib olla keeruline, kuna tuleb kaaluda mitmeid tegureid nagu hind, firma, kuid ka lihtsalt see, millist tüüpi jenkkivoodi soovite; samuti, kuidas valitud voodi sulandub te tumusse sisekujunduses.

Siin on mõned näpunäited sobiva jenkkivoodi valimiseks:

– Proovige enne ostu enne jenkkivoodi proovimist. Paljud kauplused, millel on jenkkivoodi müük, võimaldavad klientidel enne ostmist uinusid proovida.
– Võtke arvesse oma magamiskujutus ja vajadused. Kui magate kõhuli või selili, siis jäigem madrats võib olla parem valik. Kui magate külili, siis pehmem madrats on mõistlikum eelistus.
– Hind on oluline, kuid keskenduge ka kvaliteedile ja funktsionaalsusele. Odav ja madal kvaliteediga madrats ei ole sugugi väärtuslik, tavaliselt ebaökonoomne investeering.
– Firma on oluline tegur. Usaldusväärne müüja tutvustab oma tootega seotud infot põhjalikult, sobitades teie soovid õigesti laiali.

Järeldus

Jenkkivoodi on üks mugavamaid ja populaarsemaid vooditüüpe. Neil on suurepärane tugisüsteem, suured suurused, elegantne disain ja sobivus igasuguse une asendajaga magavate inimeste jaoks. Nüüd, kui teil on rohkem teadmisi jenkkivoodi kohta, saate otsustada, kas see on õige voodi teie magamistuppa.

Veel.