Nullkulu

Nullkulu

mis on investeerimiskonto?

Mis on Investeerimiskonto: Üksikasjalik juhend algajatele

Investeerimine on kõikidele teada-tuntud viis finantsvabaduse saavutamiseks. Tõeliselt edukas investeerimine aga nõuab praktilist kogemust, regulaarset aega, eesmärgistatud teadmisi ja ka rahalist vahendite käsutamist. Seetõttu otsustavad paljud inimesed kasutada oma investeeringute juhtimiseks erinevaid konto tüüpe. Ühest neist tahame lähemalt rääkida – investeerimiskonto. Mis on investeerimiskonto, miks see on vajalik ja milliseid eeliseid pakub? Seda käsitleme pikemalt käesolevas artiklis.

Investeerimiskonto on spetsiaalselt loodud konto, mis annab inimestele võimaluse investeerida ja reaalajas jälgida oma investeeringuid. Erinevate riikide seadused võivad selle kontotüübi osas pisut erineda, kuid üldiselt on tegu maksimaalselt paindliku lahendusega, mis tagab tõhusa ning lihtsalt mõistetava investeerimisprotsessi igale investori tasemele.

Zig Ziglar on tuntud motivatsioonikõneleja, kes on öelnud: “Kui sa ei tea, kuhu suundud, ei jõua sa kunagi kohale.” Investeerimiskonto loob sulle eesmärgid, millele keskenduda. Selle asemel, et oma raha juhuslikult välja käia või mitmekümne erineva investeerimistarne vahel valides oma fookust lahjendada, on sul võimalus koonduda just nendele tasanditele, mida oled ise valinud.

Investeerimisega kaasnevad alati ka riskid. Kuid see, kuidas tihedalt oled oma investeeringute tulemustega kokku puutunud, sõltub ka osaliselt investeerimisplaani valimisest ja rahaplaneerimisest. Investeerimiskontod aitavad sul riskidega paremini toime tulla. Näiteks sellega, et avad konto just täpselt selle jaoks, et oma investeerimisriski võimalikult madalal hoida.

Investeerimiskonto abil on sul võimalik jälgida oma investeeringuid pärisaju, mis omakorda annab sulle selge ettekujutuse oma investeeringutest ning aitab sul neid rohkem kontrollida. Kontol olevad funktsioonid ja omadused varieeruvad sõltuvalt konkreetsest konto pakkujast.

Kuid üks tavalisi eeliseid on see, et saad oma investeerimiskonto kaudu teha oma investeeringuid igal hetkel, kui turuolud seda soosivad. Lisaks on sul võimalus jälgida oma investeeringuid reaalmaalimisel, saad kohese seire oma investeeringute kasvust või langusest.

Investeerimiskontod on ka eeliseks nende tootluse osas, mis on tavaliselt tunduvalt kõrgemad kui tava pangakontol. Kui sul on ikkagi kahtlusi omaealiste investeerimiskontode suhtes, siis on olemas ka spetsiaalsed investeerimiskonto pakkumised algajate jaoks, mis aitavad neil tunda end turvalisemalt ja kogenematumalt turul osaleda.

Kui räägime üldiselt investeerimiskonto suurusest, siis esialgu võid valida kontode vahel, kus miinimum suurus on näiteks 100 eurot. Kui soovid aga suurema vabaduse ja riski, siis peaksid kaaluma kontot, mille miinimum sissemakse on suurem. Alustamisel on oluline, et näevad vaeva kontode vaheliste erinevuste mõistmisega ja valima endale sobiva kontotüübi.

Kokkuvõttes on investeerimiskonto võimalus investeerimisega alustamiseks või lihtsalt oma säästude paindlikuks juhtimiseks. Lisaks genereerivad investeeringud konto kaudu tavalisel pangakontol hoitud rahast tavaliselt kõrgemat tootlust ning võimaldavad jälgida investeeringuid kõikidel hetkedel. Kui soovid alustada investeerimisega, siis investeerimiskonto on igal juhul alternatiiv, mida kaaluda.