Nullkulu

Nullkulu

mis on intress?

Mis on intress?

Kui otsite võimalusi oma raha kasvatamiseks, on intress üks võimalustest, millele peaksite tähelepanu pöörama. Intress on summa, mida inimesed või ettevõtted maksavad laenu eest. Intressimäär sõltub laenu suurusest ja tagasimaksmise perioodist, kuid ka laenuandjast.

Siin on mõned punktid, mida tasub intressi kohta teada:

Mis on intressimäär?

Intressimäär on laenuandja poolt nõutav tasu laenu laenuvõtja poolt tagasimaksmise eest. Intressimäär võib olla fikseeritud, tähendades, et see ei muutu laenu tagasimaksmise perioodi jooksul, või võib see olla muutuv sõltuvalt turuolukorrast. Fikseeritud intressimäära korral on laenuvõtjale lihtsam arvutada, millised kulud talle laenu tagasimaksmine kaasa toob.

Kuidas arvutatakse intressimäär?

Intressimäär arvutatakse protsentides aastas laenujäägilt. Näiteks, kui laen on 1000 eurot ja intressimäär 10%, peate aastas maksma 100 eurot intressi. Laenu tagasimaksmise perioodil makstakse intressi kuumaksetes juurde.

Millised on intressimäärade tüübid?

Intressimäärade tüüpe on mitmeid. Üldiselt moodustub laenu intressimäär pangalaenude puhul ajalooliste intressimäärade põhjal ning krediitkaartide, kiirlaenude ja tarbimislaenude puhul sõltub intressimäär suurematel määral laenuvõtja krediidivõimekusest. Laenuvõtjatele on soovitatav valida nii madal intressimäär kui võimalik, arvestades ka teisi laenu tingimusi ja kulu.

Kuidas intressid mõjutavad majandust?

Intressid mängivad majanduses tähtsat rolli. Kui intressimäärad on madalad, võib see tähendada, et rohkem inimesi ja ettevõtteid saavad laenu võtta. See võib tõsta majanduskasvu. Kuid kui intressimäärad tõusevad, võib see majanduskasvu vähendada, sest rohkem inimesi ja ettevõtteid hakkab intressimäärade tõttu laenata vähem.

Intress on üks majanduse alustalasid. Kui soovite oma raha koos intressiga kasvatada, peate endalt küsima, milline intressimäär on parim just teie laenu tüübi jaoks. Mida paremini te sellele küsimusele vastata oskate, seda edukamalt saate oma raha kasvatada.