Nullkulu

Nullkulu

mis on ilu?

Mis on ilu: Terviklik juhend ilu põhitõdedele

Kõneleme täna ilust. Mis see on, millest see koosneb ja miks see meile hinnalist on? Ilul on palju definitsioone ja tähendusi, kuid see on alati suuteline tõstma meie enesetunnet, meelde tuletades meile, et oleme elus ja et elu on ilus. Selles artiklis arutleme laialdaselt selle üle, mida tähendab ilu tervikuna ja kuidas seda mõisteid igapäevaelus rakendada.

Meie terviklik juhend algab põhikontseptsioonidega. Mis tähendab ilu? Kas see on midagi, mis pärineb objektist või on see miski, mis on meie sees olemas? Sellele küsimusele on palju vastuseid, kuid filosoofilisest vaatenurgast vaadatuna võib öelda, et ilu on suhteline ja eksisteerib ainult tajudes. Seda mõtet väljendas ka osalt Kreeka filosoof Platoon, mille kohaselt on ilu vaid väline heaolu, mida me tunneme teatud objekti ees. Seega, võib-olla võib öelda, et ilu eksisteerib enamasti silmas, kõrvades ja hinge tasandil.

Ent kuidas saaks ilu kirjeldada praktilisemal tasandil? Ilu koosneb mitmest elemendist. Kõige ilmsem neist on esteetika ehk visuaalne meeldivus. Inimene on visuaalne olend ning esmamulje on talle väga oluline. Seega, ilusa välimusega esemed võivad olla meie jaoks ahvatlevad. Kuid esteetikaga ei piirdu ilu mõiste.

Iluga kaasnevad tunded on samuti olulised. Me kõik oleme kogenud tunnet, kus me olime lummatud millegi vastu ning selle nägemine muudab meie tuju ja tekitab meis positiivseid tundeid. See võib olla heli, lõhn, tekstuur, tunne või maitse. Seega, lisaks visuaalsetele elementidele on tähtsad ka meie meeled.

Lisaks tunnetele on ilu mõiste praktilises plaanis seotud ka terviklikkusega, harmooniaga. See on võime kombineerida erinevaid elemente ning luua ühtne tervik. Näiteks võib näiteks üks konkreetne juuksur, kes oskab juuste lõikamise perfektselt kombineerida juuksevärviga ning seeläbi tulemusena kaunilt ja terviklikult paketina välja tuua.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et ilu tähendab ainulaadsust, eripära ja eksklusiivsust. Ilu võib olla objekt, inimene, stseen või miski, mis on alles avastamata. Eesmärk on tajuda ja nautida ilu antud hetkel.

Kuidas võiksime seda igapäevaselt rakendada? Siin on toodud kuus lihtsat viisi.

Ela looduses. Loomulik loodus pakub meile võimalusi väljaspool majapidamist elada, aja maha võtta ja sisse hingata.

Liigu rohkem. Füüsiline aktiivsus aitab tervist hoida ja aitab meid hästi tunda.

Mõtle positiivselt. Heade asjade ja hetkede meeles pidamine tekitab meie hinge positiivsust.

Vali toit, mis on hea sulle ja maitseb hästi.

Loo enda ümber kaunid visuaalid. Muuda oma kodu stiilseks, punu endale juuste salkudesse lilleõisi, kujunda oma ärikeskkonda, et see oleks ilus ja isikupärane.

Hinda ja õpi tundma oma keha. Keha tajumine aitab sul ka seda rohkem hinnata ning hoolitseda selle eest, kuidas see välja näeb.

Kui kokku võtta, siis ilu on kompleksne mõiste ning selle mõistmine sõltub paljuski inimese taustast ja eesmärkidest. Ometi võib öelda, et ilu on terviklik, ainulaadne ja meie ümber olevatest asjadest, mis pakub meile rõõmu, positiivsust ning elu mõtet.

Lõpetuseks, nagu juba alguses öeldud, ilmneb ilu ainult tajus, mis tähendab, et see on kõigile erinev. Kui tajuda ilu ümbritsevast maailmast, on oluline, et inimene elaks looduse keskel ja liiguks looduses. Sisemine ilu, mida inimene tunneb, muudab inimese kauniks. Inimene peab usaldama oma tundeid ja tajuma enda sees olevat ilu ning jagada seda kõigiga, mis tõstab ühiskonnas elatutaset ja üldist tuju. Ilus elu on meie jaoks parim elutarkus.

Veel.