Nullkulu

Nullkulu

mis on html?

Mis on HTML – Täielik juhend HTML-iga alustamiseks

HTML on veebiarenduse ja disaini alus. Kui soovite õppida, kuidas luua veebilehekülgi, siis on HTML-i tundmine hädavajalik. Kuid mis täpselt on HTML ja kuidas töötab selle loomine? Selles põhjalikus artiklis uurime HTML-i põhialuseid, õpime, kuidas luua oma esimest HTML-lehekülge, uurime erinevaid HTML-sildid ja rendereid ning selgitame, kuidas saate oma veebilehti optimeerida SEO jaoks.

Mis täpselt on HTML?

HTML tähistab HyperText Markup Language ja see on üks esimesi tähtsamaid keeli, mida kasutasid veebiarendajad kogu maailmas. HTML on struktureeritud keel, mida kasutatakse veebilehekülgede loomiseks ja redigeerimiseks. HTML failis on kogu veebilehea struktuur, sh tekst, pildid, videod ja muu sisu.

HTML-i peamine idee on luua teksti ja muu sisu erinevaid märgendeid, mida nimetatakse siltideks. Näiteks võib esmase sisu tekitada “body” sildiga ja tavalist teksti “p” sildiga. Näide HTML-i failist võib välja näha järgmine:





Minu esimene HTML-lehekülg

Tere tulemast minu esimesele HTML-leheküljele!

Siin võid leiata palju huvitavat infot.


Ülevalolev kood näitab HTML-i faili, mis loob lihtsa veebilehe. “head” silt sisaldab metaandmeid, nagu charset ja veebilehe pealkiri. “body” silt sisaldab tegeliku sisu, nagu pealkiri ja esmaselt HTML-i-lehekülg.

Mis on HTML-i loomise jaoks vajalik?

HTML-i loomiseks ja töötlemiseks on vaja väga vähe tööriistu ja tarkvara. Näiteks on vaja tekstiredaktorit, mis võib olla tasuta või tasuline. Mõned levinud tekstiredaktorid, mis töötavad koos HTML-iga, on järgmised:

– Atom
– Sublime Text
– Visual Studio Code

Lisaks on vaja mõnda veebibrauserit, mis võib näidata HTML-lehekülgi. Kõige levinumad veebibrauserid, mida saate kasutada oma HTML-i-lehekülgede testimiseks, on järgmised:

– Google Chrome
– Mozilla Firefox
– Safari

Kõik need tööriistad võib alla laadida ja paigaldada, et HTML-i-lehekülgi luua ja töödelda.

Kuidas luua oma esimene HTML-lehekülg?

HTML-i-lehekülje loomine on väga lihtne. Siin on juhend, mis aitab teil oma esimest HTML-lehekülge koostada:

Avage tekstiredaktor või tarkvara, mida soovite kasutada HTMLi jaoks.
Looge uus fail, mida nimetate kausta, kus soovite seda hoida.
Kirjutage HTML-i põhifail.
Salvestage fail “index.html”-ks.
Avage veebilehitseja ja saatke oma index.html-fail.
Õnnitleme! Nüüd olete oma esimi HTML-lehekülje loonud.

Täiendavalt võite kohandada oma HTML-lehekülje CSS-i abil, et määratleda stiile ja paigutust, ning JavaScript-i abil, et lisada veebilehel interaktiivsust ja dünaamilisust. Kuid enne taolisega jätkamist oleks hea luua põhjalik alus HTML-i põhialuse välja selgitamiseks.

Mis on HTML-sildid ja rendereid?

HTML sildid on HTML faili elemendid, mis näitavad brauserile, millist sisu peaks HTMLi leheküljel näitama. Peamised sildid, mida HTML jaoks kasutatakse, on järgmised:

– “html”
– “head”
– “title”
– “body”

HTML siltide kasutamine on oluline, kuna need mõjutavad, kuidas teie veebilehekülg töötab ja kuidas sellega suheldakse. Õponeb korrektselt kasutama HTML-i siltide ja rendereid, et parandada oma veebilehekülje toimivust ja kasutajainsenerikogemust. Näiteks kasutatakse “body” sildi näitamiseks HTML-i lehekülje peamist sisu, samas kui “title” silt kirjeldab veebisaidi purpose, ja mõjutab märksõnade ja SEO järgnevaid strateegiaid.

Mõistete “head” silt ja “title” silt kirjeldame täpsemalt allpool.

Mis on “head” silt?

HTML-i faili sees on “head” silt teave, mis on veebisaidi külastajale vaatamata varjatud. “Head” silt sisaldab veebisaidile suunatud meta-ja kirjeldavaid HTML-i metaandmeid, näiteks:

– Meta kirjeldused
– Meta pealkirjad
– CSS-i salvestamine

Selle asemel et kirjutada iga lehekülje jaoks meta-deklaratsioone üle, saab neid salvestada ühe “head” elemendi alla ja vähendada kirjutatava HTML kogust. “Head” elemendid sisaldavad ka muid informatsiooni, nagu lingid CSS-failidele, millel on abi, et stiilivalikule juurdepääs külastajatele mugavalt.

Mis on “title” silt?

HTML-i faili sees olev “title” silt on kohustuslik metaandmena kõikidel HTML-i lehekülgedel. “Title” silt sisaldab lühikest pealkirja, mis kirjeldab veebisaidi fokust või kogu veebisaiti. “Title” sildi abil saavad otsingumootorid leida ja tuvastada, milline on teie veebisaidi põhirõhk ja milliste märksõnadega seda seostatakse, ning seega mõjutab ka SEO strateegiad. “Title” silt näitab, mis on veebisaidi lühikirjeldus, et pakkuda kasutajale olulist teavet esimesest pilgust.

Mis on Meta kirjeldused ja milleks neid kasutatakse?

Meta kirjeldused sisaldavad lühikest kirjeldust, mis annab kasutajale idee sellest, mida lehekülg sisaldab. Kirjeldused on tavaliselt 1–2 lühikest lauset koos mõne märksõnaga, mis kirjeldavad lehekülje sisu. Meta kirjeldused on olulised otsimootoritele ja võivad mõjutada veebisaidi SEO-d, seega on oluline hoolitseda seletavate asjaolude ja kvaliteetse kirjeldustükikese eest.

Kuidas optimeerida oma veebilehti SEO jaoks?

SEO ehk otsimootorite optimeerimine on oluline, et saada veebis nähtavust ja seega ka suuremat liiklust. On palju meetodeid, mida saab kasutada veebisaidi optimeerimiseks SEO jaoks, sh:

Märksõnade kasutamine

Märksõnad on veebisaidi peamised sõnad, mis kirjeldavad sisu ja aitavad otsimootoritel oma veebisaiti mõista. Kui kasutate oma veebisaidil sama märksõna mitu korda, mõjutab see julgelt ka teie veebisaidi liiklust, avatust ja visiitide arvu.

Pildi ja muu sisu optimeerimine

Kui sisestate pildi või video ettevõtte veebi, sõltub sellest, kuidas seda otsimootor on selle SEO jaoks optimeerinud. Et video töötaks veebisaitidel, ei tohiks valida ülemäära suurt resolutsiooni ja pildikvaliteeti, ning peaksite selle varustama võimalikult paljuliikuvate märksõnadega.

Veebisaidi taglaud

Veebisaidi taglaud aitab otsimootoritel mõista, mis sisu on veebisaidil olemas, ning kus ja kuidas veebilehitseja seda kuvab. Põhilise veebisaidi failidega töötamise võimaldavad taglaud annavad otsimootorile teavet ja juhatavad külastajaid teie veebisaidi eri lehekülgedele.

Linkide loomine

Linkimisel mõjutab veebisaidi lehekülg teiste veebisaitide SEO-d. Selleks tuleb auväärse veebi seotus kontrollitud viisil kujundada ja linkida läbi kvaliteetse sisu, selleks et oma visiitide ja külaliste hulka suurendada.

Kokkuvõtteks

HTML-i tundmine on veebiarenduse, disaini ja optimeerimise oluline osa. Kui soovite saada edukaks veebimeistriks, peaksid õppima HTML-i aluseid ning erinevaid sildi- ja rendosüsteeme. Kui soovite sisu oma veebilehel optimeerida, peate hoolt kandma SEO optimeerimise, linkimise, optimeerimise ja muu kvaliteetse sisu ja vormingute eest. HTML-i õppimine on põnev seiklus paljude võimalustega. Loodame, et see artikkel aitab sul HTML-ga alustada.

Veel.