Nullkulu

Nullkulu

mis on hotspot?

Mis on hotspot ehk WiFi leviala ja kuidas see toimib

Kas sa teadsid, et hotspot ehk WiFi leviala on tänapäeval igapäevane asi, millega me kõik kokku puutume? Harva leidub kohta või kohtumist, kus poleks olemas WiFi võrku, mille kaudu me saaksime end ühendada internetiga, nii privaatselt kui ka avalikes kohtades. Aga kuidas see kõik toimib? Selles artiklis räägime sellest, mis on hotspot, kuidas see töötab ja millist mõju see meie eludele avaldab.

Mis on hotspot?

Hotspot ehk WiFi leviala on võrk, mis ühendab seadmeid internetiga. See võimaldab meil traadita ühenduse kaudu internetti kasutada. WiFi võrk saab loodud tänu traadita võrgutehnoloogiale, mis töötab raadiolainetega (pilveühenduse kaudu).

Hotspot võrk on üldjuhul loodud sisevõrguna, mis tähendab, et see on kättesaadav kindlas kohas – hotellis, restoranis, lennujaamas või mõnes muus avalikus kohas. Hotspot võrk saab olla ka privaatne, kusjuures ainult sobivad kasutajad võivad sellega ühendust saada. Ühenduse saamiseks on vaja kindlat parooli, mida teatakse ainult neile, kes on selle võrguga seotud.

Kuidas hotspot töötab?

Hotspot ehk WiFi leviala toimimiseks vajaliku seadme nimetus on ruuter. Ruuter tähendab füüsilist seadet, mis võimaldab internetiühendusi jagada. See võib olla nii statsionaarne kui ka mobiilne – olenevalt konkreetsest rakendusest.

Hotspot võrguga ühendamine on lihtne: iga kasutaja peab häälestama oma seadme (nutitelefon, tahvelarvuti, sülearvuti, arvuti või muu seade – mis iganes tahes) võrguga ühendamiseks. Hotspot võrguga ühendamiseks peab seade toetama Wi-Fi leviala ehk hotspot funktsioone ja loomulikult tuleb kasutada sobivat parooli või sisselogimist.

Hotspot võrk tähendab, et meil on käepärast juurdepääs kiirele internetile – olenemata asukohast. Hotspot võrgu seade kasutab spetsiaalset tarkvara spetsiifiliste seadete määramiseks. Kuna iga hotspot võrk on erinev, määrab iga ruuter seade ise, milliseid seadeid kasutada.

Millist mõju avaldab hotspot meie eludele?

Hotspot ehk WiFi leviala avaldab väga suurt mõju meie eludele ning on saanud laialt levinud vahendiks interneti kasutamiseks. Kõikjal on olemas võrk, mille kaudu on võimalik sisse logida ja internetti kasutada. Seda kasutatakse kõige rohkem avalikes kohtades, nagu restoranid, bussi- ja lennujaamad, hotellid ja isegi töökohad.

Hotspot võrk on muutunud väga oluliseks, sest see on muutnud meie elud oluliselt mugavamaks ja lihtsamaks. Interneti võime kiirelt ja lihtsalt kättesaadavate vahenditega kasutada võimaldab meil olla pidevalt ühendatud ja hoida end kursis uudiste ning uute trendidega. Hotspot võrk on muutnud internetti kättesaadavaks ka nendele, kes ei saanud sellega varem ühendust pidada ning parandab seeläbi meie haridus- ja karjäärivõimalusi.

Kokkuvõte

Hotspot või WiFi leviala on tänapäeval väga oluline, sest see võimaldab meil interneti kaudu suhelda ja infot saada kiirelt ja lihtsalt. Ja seda saab kasutada kõikjal – eriti avalikes kohtades ning ka eraelus. Hotspot võrk on mugavustega vahend, mis teeb meie igapäevaelu palju lihtsamaks ja põnevamaks. Seega, kui pole veel hotspot võrguga ühendunud, tasub kindlasti proovida – nii ootavad Teid lõputud võimalused internetiga ühenduses olla!

Veel.