Nullkulu

Nullkulu

mis on herts?

Mis on herts?

Herts on üks levinumaid terviseprobleeme meie seas. See on tõsine seisund, mis võib mõjutada teie elu kvaliteeti ja pikaealisust. Herts tähendab südame rütmi häiret ning see võib olla tingitud mitmetest põhjustest, sealhulgas vanusest, geneetikast, tervislikust seisundist ja elustiilist. Selles artiklis käsitleme üksikasjalikult hertsi põhjuseid, sümptomeid, diagnoosimist ja ravi.

Põhjused

Hertsi põhjused võivad olla erinevad ning neid seostatakse sageli vanuse ja tervisliku seisundiga. Herts võib olla ka päritav ning mõjutada inimesi kogu elu jooksul. Hertsiga võivad kaasneda haigused nagu kõrgvererõhktõbi, kilpnäärme haigused ja diabeet.

Herts võib olla tingitud ka muudest põhjustest, sealhulgas:

– Alkoholitarbimine
– Suitsetamine
– Kofeiinitarbimine
– Stress
– Liigne treening
– Vale toitumine

Sümptomid

Hertsiga kaasnevad sümptomid võivad olla erinevad ja neid tajutakse sageli individuaalselt. Mõni inimene ei tunne ühtegi sümptomit, kuigi neil on tõsine arütmia. Teised aga võivad kogeda pearinglust, väsimust, higistamist ja teadvusekaotust. Kui sümptomid on tõsised, võib herts diagnoosida arsti juures.

Diagnoosimine

Diagnoosimine hõlmab sageli füüsilist eksamit, südame ultraheliuuringut, vereanalüüse ja elektrokardiogrammi (EKG) testi. EKG testi ajal mõõdetakse südame rütmi ja selle rütmi analüüsimisel saab arst diagnoosida hertsit.

Ravi

Hertsiga seotud ravi võib varieeruda sõltuvalt selle raskusastmest ja selle põhjusest. Lihtsate juhtumite korral võib olla vajalik ainult elustiili muutmine, näiteks suitsetamisest loobumine, vältides kofeiinirikkaid jooke ja stressi maandamine. Kui herts on tingitud teisest terviseprobleemist, näiteks kõrgvererõhktõvest, võib olla vajalik ka teise seisundi ravimine.

Tõsisemad juhud võivad vajada meditsiinilist sekkumist, sealhulgas ravimeid nagu beetablokaatorid, kaltsiumikanali blokaatorid, digitaaliseerijad ja antiarütmikumid. Kui konservatiivne ravi ei toimi, võib olla vajalik invasiivne ravi, näiteks südameoperatsioon.

Järeldus

Herts on tõsine seisund, mis võib põhjustada terviseprobleeme ning mõjutada elukvaliteeti. Selle põhjused võivad olla erinevad ja neid seostatakse sageli vanuse, tervisliku seisundi ja eluviisiga. Sümptomid võivad olla erinevad ja diagnoosimine hõlmab meditsiinilisi teste. Ravi võib varieeruda ning sõltub tavaliselt hertsi raskusastmest ja põhjusest. Hertsiga elavate inimeste jaoks on oluline teha oma arstiga koostööd, et leida õige ravi ning säilitada tervislik eluviis.

Veel.