Nullkulu

Nullkulu

mis on hemorroidid?

Hemorroidid, tavaliselt nimetatakse ka pärasooleveenikomöödiateks, on laienenud pärasoole veenid, mis võivad põhjustada valu, ebamugavustunnet ja veritsust. See seisund mõjutab miljoneid inimesi kogu maailmas ning mõjutab sageli inimeste elukvaliteeti ja heaolu. Selles artiklis uurime lähemalt, mis on hemorroidid, nende sümptomid, diagnoosimine ja ravivõimalused.

Mis on hemorroidid?

Hemorroidid on laienenud ja põletikulised veenid pärasooles. Pärasoole asub pärasoole lõpus ja on vastutav väljaheidete kogumise ja ajutise ladustamise eest enne nende tühjendamist organismist. Hemorroidkoe koosneb kahest osast – siseosast ja välisosast. Sisehemorroidid asuvad pärasoole sees, samas kui välised hemorroidid asuvad pärasoole välisküljel.

Miks tekivad hemorroidid?

Hemorroidid tekivad siis, kui pärasoole veenid laienevad liiga palju ja moodustavad sõlmed. Tavaliselt tekivad hemorroidid pikaajalise istumise või seismise tagajärjel, kuna need tegevused suurendavad survet pärasoole piirkonnas. Muud riskifaktorid hõlmavad rasedust, vananemist, kroonilist kõhukinnisust või kõhulahtisust ja rasvumist.

Mida võivad hemorroidid põhjustada?

Hemorroidid võivad põhjustada mitmeid sümptomeid, sealhulgas valu, sügelust, põletustunnet ja ebamugavustunnet. Mõned inimesed võivad kogeda ka verejooksu pärakust. Lisaks võivad suured hemorroidid tekitada probleeme väljaheidete eritumisega, mis võib põhjustada veelgi suuremat ebamugavust.

Kuidas diagnoositakse hemorroidid?

Hemorroidid diagnoositakse tavaliselt arsti läbivaatuse käigus, kuid mõnel juhul võib olla vaja täiendavaid uuringuid. Arst võib soovitada fekaalide näidise võtmist või kolonoskoopiat, et välistada muud võimalikud meditsiinilised seisundid.

Kuidas saab hemorroide ravida?

Hemorroidide ravivõimalused varieeruvad sõltuvalt sümptomite tõsidusest. Kerged sümptomid võivad paraneda iseenesest, kuid arst võib soovitada ka valuvaigisteid, kreeme või salve. Raskematel juhtudel võib olla vajalik kirurgiline sekkumine, nagu näiteks hemorroidide eemaldamine.

Kokkuvõte

Hemorroidid on üsna tavaline seisund, mis võib põhjustada valu, ebamugavustunnet ja verejooksu. Selle seisundi ravivõimalused varieeruvad sõltuvalt sümptomite tõsidusest. Kuid kergeid sümptomeid võib tavaliselt ravida lihtsate koduste abinõudega, nagu näiteks soe vann ja tervislik toitumine. Tähtis on pöörduda arsti poole, kui sümptomid ei parane või kui teil on kahtlusi muude võimalike meditsiiniliste seisundite suhtes.

Veel.