Nullkulu

Nullkulu

mis on halloween?

Mis On Halloween?

Halloween, kui seda nimetatakse hirmsaks ja hirmutavaks pühaks, tähistatakse tavaliselt 31. oktoobril igal aastal kogu maailmas. See on laialdaselt tuntud kui kõige hirmutavam püha, mida tähistatakse kõigi põhjamaade kultuuride seas. Halloweeni ajaloo kohta on palju müüte ja legende, mida räägitakse teadmata päritolust ning traditsioonidest. Siiski on Halloweeni ajaloo algus kuidagi selge ja mõningad sellest järgnevad traditsioonid on rangelt järgitud tööstusharudes ja kultuurides kogu maailmas.

Halloween’i päritolu ja ajalugu

Halloweeni päritolu jääb umbkaudseks, kuid tundub, et see on seotud paganliku festivaliga, mida tuntakse kui Samhain. See festival tähistati peamiselt keltilisel põhjapoolusel, kus Sel ajal usuti, et surnud säilivad selle maailma ja järgmine maailm / elu vahelises niinimetatud “õhuliinis” (veider kohtade vahel, kus elu ja surma võivad kohtuda ja lahku minna) maa peal.

Päeva jooksul usuti, et õhk on õhem ja seetõttu võivad surnud pääseda sellest ilmast ka teise ilma. Kui nad siia tulid, tekitasid nad kõigis soovides ja hirmudes loodusjõudude kehastumist. Veelgi enam, inimesed uskusid, et kelgud võivad olla surnud ja seetõttu kannavad toitu ja jooke, et nad jääksid rahule ja õnnistaksid oma maja.

Hiljem, ajaloolisel ajal, seostati Halloweeni usuliste päevadega, Nagu näiteks munkade päevad. Sel päeval süüdati tuled, et surnud saaksid näha oma teed selle maailma teise maailma pool.

Halloween’i tähistamine tänapäeval

Tänapäeval on Halloween üks kõige armastatumatest pühadest maailmas. Halloweeni tähistamine on enamikus riikides muutunud tavaliseks. Halloweeni tuumaks on kahtlemata Jack O’Lanternis kõige populaarsemad, Hämaras ning näoilmete valgustamiseks lõigatud kõrvitsad, Costumed Parties, Trick or Treating ja Horror e-ripsmed.

Lisaks nendele levinud traditsioonidele on erinevates kultuurides ja tööstusharudes tekkinud erinevaid tähistamisvorme.

Näiteks Ameerika Ühendriikides toimub sel ajal suurim kostüümipidu, mida nimetatakse ka Halloweeniks. Selles peole riietutakse ette hirmsate kostüümides, mida iseloomustavad olendid nagu draakonid, vampiirid, nõiad ja nii edasi.

Mitmed küüned ja restoranid pakuvad ka oma naljakaid teemalesid, eriti hirmsate roogadega, nagu verepulber e. verine magustoit, halloweeni kakud, saksa tõrvik halloweeni-stiilis; ka karussellidel on tavalised Halloweeni kaunistused.

Kanadas kohtavad väikelinnades ja linnades kogu oma moodsate kaunistuste ja kostüümipartide tasemega. Kanada Halloweeni traditsioon on palju rahulikum ja pidulikum kui Ameerika Ühendriikides toimuv.

Järgmisena Inglismaal on Halloweeni traditsiooniks magusaignete ostmise nõue, sel ajal müüakse ja annavad inimesed välja halloweeni-spetsiifiliseid magusaineid. Samuti on populaarsed mõned teised kostüümid ja meelelahutussündmused.

Skandinaavias ei ole Halloweeni puhul nii tugevat hooldust ja traditsioone, kuid mõnes piirkonnas on see populaarne viis öösel, mis on pikk ja pime. Soomes “Halloweeni puu” suurendab osalejate hirmu- ja suspensiooniõnnetuste arvu

Halloween’i tähendus

Halloweeni tähendus ei ole pigem halb ega hea, vaid pigem on seda vaja ajalooliselt tõlgendada. Seda peaks pidama keltimele festivalile, mida tähistatakse, ning erinevatele kultuuridele ja perekondadele eraldiseisvate isiklike ja selle puhkusega seotud lemmiktraditsioonidega.

Ajaloo analüüsist selgub, et Halloweeni traditsioonid pärinevad erinevatest kultuuridest ja nende kombinatsioonist. Kuid hoolimata sellest, mida te selle puhkusega seostate, on see kindel, et sügaval oma loodusehirmudes, on Halloween igal aastal unikaalne osa meie pidulikest tunnetest.

Järeldus

Halloween kui kahtlemata populaarne puhkus, tähistatakse peaaegu kogu maailmas omal moel ja kujul. Tegemist on olnud ajalooliselt erinevate rituaalide ja traditsioonidega ning seda on tõlgendatud erinevalt ning seotud erinevate uskumuste ja kultuuridega.

Lisaks tänapäevastele kostüümipidudele ja horroritellimustele traditsiooniliste Jack O’Lanterni kõrvitsatega ja Trick or Treatinguga, säilitavad nad siiski oma tugevad õudusunenäo pärast hirmu eelkäijaid.

Halloween tähistatakse kõige paremini kogukondliku tähistamisena. Isiklike ja perekonnaelu sündmuste jaoks on palju erinevaid viise, et tähistada seda puhkust ohutul ja lõbusal moel, kuid kõikidel juhtudel on öeldud, et tähenduseks on jagada see koos.

Kokkuvõtteks, Halloween on kindlasti suurepärane võimalus meile kõigile, et seda pidada kui ennekuulamise ajal aastal. See traditsioon aitab meil end maagilisena tunda ja panema meid tundma, et meil on põhjust koos pidutseda ja nautida ühist traditsiooni.