Nullkulu

Nullkulu

mis on faks?

Mis on faks – Kõik, mida pead teadma

Faksi masina nägu on vaevu äratuntav tänapäeval, kuna nutitelefonid ja e-kirjad on võtnud selle rolli. Kui oled aga 40-aastane või vanem, siis mäletad ilmselt, kuidas tähtsaid dokumente enne e-posti saatmist faksi teel saadeti. Faksimasinast on hiljem saanud elektrooniline faks, mis võimaldab fakse saata ja vastu võtta elektroonsel kujul. Selles artiklis käsitleme faksi masinat ja elektroonilist faksi, et aidata sul mõista, kuidas see kunagine oluline dokumentide saatmise viis tänases digitaalses maailmas toimib.

Mis on faksi masin?

Faksi masin on seade, mis võimaldab sul saata paberile või läbipaistvatele materjalidele tekste, pilte ja dokumente elektrooniliselt. Esialgu töötasid faksi masinad analoogsignaale kasutades, kuid tänapäeval kasutatakse digitaalseid signaale. See seade koosneb telefoni kõlarist, kuulmist ja telefoniliinist. Sa võid lisada ka skanneri, printeri või ka pisiekraani, et dokumente lugeda.

Kuidas faksimasin töötab?

Faksimasin saadab dokumendi telefoni kaudu, analoogsignaali edastades. Signaal saadetakse läbi telefoniliini ja võtab vastu telefoniliini. Faksi masina skanner skannib dokumendi ja salvestab selle pildifailina. Seejärel saatke see pildifail üle telefoniliini ja vastuvõtva faksi masina abil prinditakse saadetud dokument paberile. Seega, kui faksi masina abil saatvat dokumenti võrrelda elektroonilise meili saadetud dokument töötab esimene seade nagu telefoni abil saadetud telegramm.

Milline on elektrooniline faks?

Elektrooniline faks on digitaalne seade, mis võimaldab saata, vastu võtta ja salvestada fakse ilma paberit kasutamata. See seade ühendab faksiteenuse ja arvuti, et saata ja vastu võtta fakse elektrooniliselt. Enamasti kasutatakse sellel eesmärgil veebipõhist faksiteenust. Selle abil saada ja vastu võtta fakse igal pool, kus on internetiühendus. Elektroonilist faksi saab saata ja vastu võtta erinevatest seadmetest, sealhulgas arvutitest, nutitelefonidest, tahvelarvutitest ja sülearvutitest.

Elektroonilise faksi erinevused faksimasinast?

Faksimasin ja elektrooniline faks on küll sarnased, kuid on siiski olemas mitmeid erinevusi. Ilmselgeim erinevus on see, et elektrooniline faks kasutab digitaalset tehnoloogiat ja seega puudub vajadus paberi ja telefoni kasutamiseks. Elektroonilise faksiga saad kõiki saadetud ja vastuvõetud dokumente salvestada digitaalselt. Kui sul on vaja kasutada faksimasinat, siis vajad selleks kodu tuba lisaruumi, samas kui elektroonilist faksi saad kasutada igast seadmest.

Faksi masina ja elektroonilise faksi kasutamise eelised

Faksi masina ja elektroonilise faksi kasutamise eelised on ilmselt ilmsed, kui arvestada nende kasutamist ametiisikuna või ettevõttes. Faksimasin võimaldab kaugel asuva kontori vahel dokumente edasi-tagasi saata. Elektrooniline faks annab aga väga palju eeliseid tavafaksi ees, näiteks salvestab saadetud dokumendid elektroonilisse vormi, mida on lihtsam hoida ja käsitleda. Samuti saab elektroonilist faksi saata igast seadmest.

Kuidas kasutada elektroonilist faksi?

Elektroonilise faksi kasutamiseks pead kõigepealt sellel teenusel registreerima. Pärast registreerimist ning teenuse installimist saad saata ja vastu võtta fakse veebiliidese kaudu või kasutada äpi. Saadaval on erinevaid faksikliente nagu Windowsi, Androidi ja iOS-i rakendused.

Lõpetuseks

Faksimasinad ja elektrooniline faks võivad tunduda vanamoodsana, kuid mõlemal neist on endiselt palju funktsioone ja eeliseid. Sõltuvalt vajadustest võite valida, kas kasutada puhtalt elektroonilist faksi või ka traditsioonilist faksi masinat. Oluline on meeles pidada, et faksid on endiselt olulised, kuna need pakuvad turvalist ja tagatud viisi dokumentide saatmiseks.

Veel.