Nullkulu

Nullkulu

mis on facebook?

Mis on Facebook?

Igasugune sotsiaalmeedia platvorm on suutnud oma märgi ajalukku jätta, kuid kõige olulisem asi sotsiaalmeedia kohta on see, et see on võimaldanud inimestel internetis omavahel suhelda. Kas olete mõelnud, mis on Facebook ja kuidas see saavutas oma staatuse kui maailma juhtiv sotsiaalmeedia platvorm? Selles artiklis uurime kõike, mida peate teadma Facebooki kohta.

Facebooki ajalugu

Facebook loodi 2004. aastal Mark Zuckerbergi ja tema kaaslaste poolt. Alguses piirdus see platvorm selle eesmärgiga, et üliõpilased saaksid omavahel hõlpsamalt suhelda. Sellest ajast alates on Facebook aga tõusnud üheks maailma juhtivaks sotsiaalmeedia platvormiks, millel on praegu enam kui 2,8 miljardit aktiivset kasutajat üle maailma.

Kuidas Facebook toimib?

Facebook töötab lihtsal põhimõttel: kasutajad loovad profiili, mille abil saavad nad sisestada oma isikuandmed, lisada sõpru ja postitada fotosid, videoid ja tekste. Sõbrad võivad jagada ja kommentaarida sisu, mis on postitatud nende lemmikplatvormile.

Kuid Facebook on palju enamat kui lihtsalt a ja o sõpradega suhtlemine ning postituste jagamine. See toimib ka äri- ja reklaamiplatvormina, mille abil saavad ettevõtted kommunikatsiooni ja turundust läbi viia sihitud auditooriumidega.

Facebooki tähtsus

Facebook on muutunud suuresti oluliseks osaks inimeste elust, aidates neil luua tihedaid suhteid sõprade ja perekonnaga ning tekkis oluline suhtluskanal ka ettevõtete ja nende klientide vahel. See on platvorm, mis annab kasutajatele võimaluse jagada oma isiklikku elu, arvamusi ja huvisid, olles samal ajal ka ärilistel eesmärkidel usaldusväärne platvorm. Signaaliks selle olulisusest on see, et Facebooki kasutatakse praegu üheks peamiseks sotsiaalmeedia kanaliks.

Facebooki konto loomine

Facebooki konto loomine on väga lihtne – sa pead sisestama oma nime, sünnipäeva, e-posti aadressi ja telefoninumbri. Seejärel loote endale unikaalse kasutajanime ja salasõna. Pärast seda peate sisestama täpse oma elukohajärgse piirkonna ja rääkima mõni sõna oma haridustasemest, tööst ja huvide kohta.

Kas Facebook kasutab minu isikuandmeid?

Facebookil on privaatsusele keskendunud poliitika, mis võimaldab kasutajatel oma privaatseid andmeid kontrollida. Kui loote oma Facebooki konto, määratakse automaatselt konfiguratsioon, mis piirab arusaadavate põhjuste puudumisel teie profiili nähtavust ja juurdepääsu teie profiili andmetele.

Kokkuvõte

Facebook ei ole enam lihtsalt sotsiaalmeedia platvorm, vaid see on oluline osa meie elust, ühiskondlikest suhetest ja isiklikust identiteedist. Selle kasutajate hulk on jätkuvalt kasvanud ja kõik ettevõtted, kes soovivad kasvada, peaksid hüppeliselt sellele platvormile. Kuna see on näidanud oma tugevat ja dünaamilist kasvu, on Facebookist saanud kohustuslik platvorm mitte ainult inimestele, vaid ka ettevõtetele.