Nullkulu

Nullkulu

mis on ettemaksuarve?

Mis on ettemaksuarve

Ettemaksuarve on arve, mille ettevõte esitab kliendile enne toote või teenuse tarnekuupäeva. Seda nimetatakse ka maksekorralduseks või ettemaksuarveks. Ettemaksuarve esitatakse tavaliselt juhul, kui tehing on kõrge väärtusega ja tarnija soovib tagada, et klient on võimeline vastava summa maksmiseks.

Ettemaksuarved tulevad paljudel kujul ja suurustes – alates väikestest tellimustest kuni suurte projektide maksekorraldusteni. Kliendid saavad tavaliselt maksta ettemaksu pangakontoga, krediitkaardiga või muude võimalustega sõltuvalt tarnijast.

Mis on ettemaksuarve eelised?

Ettemaksuarvetel on mitmeid eeliseid, mida kliendid võivad nautida.

Tagab toodete ja teenuste saamise

Ettemaksuarvega on klient kindel, et saab tellitud toote või teenuse. Kui makse on tehtud, saab tarnija alustada toodete valmistamist või teenuse osutamist.

Tagab makse

Ettemaksuarvega ärimees saab tagada klientide makse. Klient on juba tasunud enne toote või teenuse saamist, seega pole maksega seotud muret.

Eelised müüjale

Ettemaksuarved võimaldavad müüjal oma rahavoogusid paremini juhtida. Ettemaksu saamine enne tarnimist vabastab müüja rahavoogusid selle makse saamiseks. Seega on müüjal kindlus, et kliendid on võimelised oma kohustused täitma.

Ettemaksuarve nõuanded

Kui klient ei teinud ülekannet õigeks ajaks, võib müüja jätta oma tellimuse töötluse ootele. Seetõttu on oluline austada makse tähtaegu.

Ettemaksuarve saamine on kestev protsess – tarnija peab pakkuma klientidele võimalust valida erinevate maksevõimaluste vahel. Käibemaksu tasumisel tuleb pöörata erilist tähelepanu võimaliku käibemaksu mahaarvamisele.

Järeldus

Ettemaksuarvet kasutatakse laialdaselt kõigis äritegevuse valdkondades ja on muutumas üha enam populaarseks. Ettemaksuarved aitavad kindlustada tellitud kauba või teenuse pakkumist ning võimaldavad radikaalselt muuta müüjate rahavooge. Seega on tööstussektoris oluline teada, kuidas neid tõhusalt kasutada ja nendega parimal viisil hakkama saada.

Sellest artiklist oleme õppinud, mis on ettemaksuarve ja millised on tema eelised klientide ja müüjate jaoks. Ettemaksuarve on oluline tööriist, mis aitab tagada probleemivaba kaubandust ja sujuvat rahavoogu. On oluline, et maksete ajakava oleks määratud ette ning ettemakse korraldamine oleks korralikult koordineeritud, et tagada võimaliku ebamugavuse puudumine.

Veel.