Nullkulu

Nullkulu

mis on egr?

Mis on EGR?

EGR ehk väljalaskegaasi taaskasutussüsteem on mootori heitgaaside juhtimissüsteem, mis on kasulik selleks, et suurendada mootori tõhusust ja vähendada tervisele kahjulike gaaside emissiooni. EGR-süsteem töötab selleks, et vähendada NOx heitmeid, mida vabaneb kütuse põletamisel mootoris.

EGR-süsteemi koosseisu kuuluvad lambdasensorid, õhuvõtu ja väljalaske ventiilid, EGR-ventiilid, vaakumvoolikud ja elektroonilised kontrollerid. EGR-süsteemis liigub osa väljalasketorust tagasi sisselaske torusse, kus see seguneb koos puhta õhuga ja kütusega. Kui see segu siseneb silindrisse, siis väheneb mootori töö temperatuur, mis omakorda vähendab NOx-ühendite emissiooni.

Kuidas EGR-süsteem töötab?

EGR-süsteem on keeruline ja täpne süsteem, mis tagab mootori optimaalse toimimise. Süsteem varustatakse elektroonilise juhtimisega, mis reguleerib EGR-klapi avamist ja sulgemist nii, et NOx-heidete emissiooni tase oleks minimaalne.

EGR-süsteemi peamine eesmärk on vähendada NOx-ühendite emissiooni, mis tekib kõrge temperatuuri juures mootoris. NOx-ühendid on tervisele kahjulikud gaasid, mille piirnormide ületamine võib mõjutada inimeste tervist. EGR-süsteem vähendab mootori temperatuuri, et vähendada NOx-ühendite emissiooni ja tagada keskkonnasõbralikum heitgaaside emissioon.

EGR-süsteemi kasutamise eelised

EGR-süsteemi kasutamine on kasulik mitmel erineval viisil. Esiteks aitab see vähendada emissioone, mis on keskkonnale kahjulikud. Teiseks suureneb sõiduki kütusekulu, mis omakorda säästab raha.

EGR-süsteemi kasutamine vähendab ka mootori löökide hulka ja suurendab mootori eluiga, kuna süsteem vähendab mootori koormust. EGR-süsteemi kasutamine võib aidata ka väiksema jõudlusega mootoritel paremini töötada, mis suurendab nende kasutusvõimalusi.

Kokkuvõte

EGR-süsteem on oluline mootori komponent, mis aitab vähendada mootori heitgaase ja suurendada mootori tõhusust. Süsteem vähendab NOx-ühendite emissiooni, mis on tervisele kahjulikud gaasid. EGR-süsteemi kasutamine on keskkonnasõbralik lahendus, mis aitab säästa raha ja tagada mootorite parema töö ning suurema eluea.

Kokkuvõtteks, kui soovitakse vähendada mootori heitgaase ja suurendada mootori tööd, on EGR-süsteemi kasutamine parim valik. Süsteem on keskkonnasõbralik, säästab raha ja suurendab mootori efektiivsust.