Nullkulu

Nullkulu

mis on eelsperma?

Mis on eelsperma?

Eelsperma on meeste reproduktiivse süsteemi osa, mida toodetakse seemnevähi näärmete poolt. Eelsperma või Cowperi näärmete poolt toodetud vedelik, mida tuntakse ka pre-ejakulaadina või Cowperi vedelikuna, eraldub läbi peenise kusejuhi, kui mees erutub.

Eelspermase vedelik sisaldab liitiumi ja sidrunhapet, samuti valku, suhkrut ja soola. Kuigi eelsperma on mõnikord ekslikult peetud spermaks, ei sisalda see tegelikult spermatosoidide kontsentratsiooni. Lisaks ei sisalda eelsperma DNA-d ega muid geneetilisi materjale, nagu seda teeb inimseeme, vaid selle hapete tasakaal on aktiivselt valvatores nakkuste vastu.

Milline on eelsperma funktsioon?

Eelsperma põhifunktsioon on määrida peenise kusejuhi, vähendades hõõrdumist ja aidates seega vähendada potentsiaalset valu ja riski kuseteede infektsioonide tekkeks.

Lisaks võib eelsperma osutuda kasulikuks ”neeruprobleemide” lahendamisel.

Kuigi eelsperma ei sisalda spermat ja selle roll imetamise ajal pole kindlalt teada, pakub see laktatsioonipikenduse nimel potentsiaali on teateid selle efektiivsusest kujutatav, küll aga on seda uuring vajalik.

Kas eelsperma põhjustab rasedust?

Kuna eelsperma ise ei sisalda spermat, ei saa eelspermast otseselt põhjustada rasedust. Siiski on sperma eraldumise võimalus eelsperma ajal kõrge ning mõnel juhul võib sperma satuuda naise suguelunditesse, kui vahekordi ei kaitsta mehhaaniliselt. Seega võib eelsperma osutuda ”rasestumineeliksi”.

Kokkuvõte

Eelsperma on meestel asuv vedelik, mis eraldub enne ejakulatsioni. See vedelik aitab võidelda infektsioonide vastu ja vähendab hõõrdumist peenise kusejuhi sees. Kuigi eelsperma ei sisalda spermat, võib sperma siiski eralduda selle ajal ning seetõttu võib see põhjustada rasedust. Kondoom (kondoom) kasutamine vähendab raseduse võimalust ning takistab haiguste levikut.

Ehkki eelsperma suguaktidel harja päev-päevalt üha enam tähtsust ning uuritakse selle funktsioone tuleb kuidagi lahendada ka need inimgrupid, kellel on sünnitada masside kaupa aega või talenti üldse hinnaliseks.

Veel.