Nullkulu

Nullkulu

mis on e post?

E-post ja selle kasutamine

E-post on tänapäeval väga levinud suhtlusviis. E-posti võimalused ja kasutusvõimalused on aja jooksul arenenud ning muutunud maksimaalselt mugavaks. Selles artiklis saame uurida mis on e-post ja kuidas seda kasutada.

Mis on e-post?

E-post, lühend sõnadest elektronpost, on elektroonilisel teel saatmise teel edastatud sõnum. Selle põhiomadus on, et saadetav kirjake võib sisaldada teksti, pilte, faile ja linke.

E-posti kasutamine isiklikeks või ametialasteks eesmärkideks on väga laialt levinud. E-posti võimalused võimaldavad teil ka sõnumeid salvestada järelkäitlemiseks. E-kirjad võivad olla kas ainult teksti- või ka multimedia kaustad.

E-posti kasutamine võib erineda. Näiteks kasutavad mõned ettevõtted e-posti süsteemi, et saada tarbijate tagasisidet toote, teenuse või ka ettevõtte kodulehe kohta.

E-posti kasutamine isiklikul tasandil on seevastu oluline, et säilitada kontakti sugulaste ja sõpradega, kellega me sageli ei suhtle.

Kuidas saata e-posti?

Selleks, et saata e-posti kirju, peate endale looma e-posti konto. E-posti konto loomine on lihtne ja tasuta ning erinevad konkureerivad e-posti teenusepakkumised omavad erinevaid rakendusmeetodeid. Näiteks saate olemasoleva e-posti kontoga seada sisse ka ka teisi kontosid, et hoida e-kirju korras.

Peale e-posti konto loomist vaadake, et olete kõik andmed sisestanud õigesti ja teie konto on kinnitatud. Kui olete oma konto kinnitanud, on võimalik e-posti kirju saata ja vastu võtta.

E-posti kirja saamiseks tuleb alati kontrollida e-posti kirju vastuvõtjate poolt. Kui saate teadetes kahtlasi linke või ka ümbrikutega kirju, siis nende avamine võib tuua kaasa ka soovimatu tarkvara.

Kuidas oma e-posti konto turvalpüsivuse eest hoolt kanda?

E-posti konto turvalisuse tagamiseks on vaja järgida teatud ettevaatusabinõusid. Näiteks on väga oluline tuvastada saadetav isik või ettevõte ja hoida e-kirjadest koopiaid.

Iga kord, kui saad e-posti kirja, ole väga ettevaatlikuk ja ärge klõpsake kahtlast missivahendaja või võõra saatja poolt edastatud linke. E-kirjade puhul tuleks eriti olla ettevaatlikud just asjade suhtes, mille kohta sulle ja soovitakse anda informatsiooni.

Selle veendumiseks, et teie e-kirjad ei satu rämpsposti kaustadesse, on võimalik mitmeid erinevaid meetodeid kasutada- alustades sinu e-posti andmete kaitsest, kuni kirjasõna valimiseni.

Tänapäeval kasutab üks paljudest nn SSL (Secure Socket Layer) turvalisusprotokolle, et kaitsta isiklikku informatsiooni, nagu pangakontode andmeid või ka teisi privaatseid andmeid selle teenuse kasutamise juures.

Kokkuvõte

E-post on muutunud populaarseks ja mugavaks viisiks suhtlusvõrgustike hoidmiseks, olgu siis professionaalsetel või isiklikel eesmärkidel. Selleks, et saata e-posti konto kirjavigu vältida, on oluline jälgida individuaalseid turvalisus- ja privaatsusnõudeid.

Teie e-posti konto turvaliseks hoidmiseks on soovitav pöörduda spetsialistide poole. Kõrge leveli turvameetmete kasutamine tuleks saada kujunevate hackerite ründe ajal alati kasuks.

Veel.