Nullkulu

Nullkulu

mis on e luger?

Mis on e-luger? Kaasaegse tehnoloogia edenedes on muutunud ka raamatute lugemine. Lisaks paberilettidele, kus teevad suurt äri raamatupoed, on olemas ka uue ajastu seade – e-luger. Mis on e-luger, kuidas see töötab ning millised on selle eelised võrreldes tavapäraste raamatute lugemisega – sellest räägibki see artikkel.

Mis on e-luger?
E-luger on seade, mis võimaldab lugeda elektroonilisi raamatuid. Selle peamine erinevus tavapärastest elektroonilistest seadmetest seisneb ekraanis – e-lugeritel on spetsiaalne ekraan, mis jätab mulje tavapärasest raamatulehest. Ekraan on optimeeritud raamatute lugemiseks ning see ei väsita silmi ning ei kujuta endast ohtu nägemisele.

Kuidas e-luger töötab?
E-lugeril on spetsiaalne tarkvara, mis võimaldab mitte ainult raamatute lugemist, vaid ka nende allalaadimist erinevatest e-raamaturiiulitest. Seade on ühilduv erinevate raamaturiiulitega, näiteks Kindle, Kobo või iBooks, ja saab hakkama enamiku formaatidega. Keerukad kujundused võivad käesolevalt lihtsal seadmel pisut siiani laheneda, kuid see paradoks on lahenemas. Sellisel juhul tuleb sinu igapäevaelu lihtsustamiseks kasuks Sirbis öeldud teema – saadaval on nitifitseeritud versioon taskulampide, mis kaotab sulle silmade pinget pimedas lugemisel.

E-lugeri eelised võrreldes tavaraamatute lugemisega
Üks e-lugeri suurimaid eeliseid on selle kasutusmugavus. E-raamatud on tavalistest raamatutest kergemad, seega on neid lihtsam kaasas kanda. Lisaks sellele on erinevad raamatud ühes kohas ning neid saab alla laadida vaid mõne hetkega. Tee kasvõi oma päeva lunastus erinevate raamatulihaste kasutusele.

E-lugerite akud püstivad vähemalt nädalaid ja mõnikord isegi kuid, seega ei tekita muret, et raamatute lugemise ajal aku tühjaks saab. Üks suurimaid e-lugerite eeliseid on aga silmasõbralikkus. E-lugeritel on spetsiaalne ekraanitehnoloogia, mis sobib ideaalselt lugemiseks nii päeval kui ka öösel, ning sinu silmad ei väsi ära.

Kas e-luger on mugav ka väljaspool kodu?
Tänapäeval pole peaaegu ühtegi olukorda, mida nutitelefonid ei lahendaks. Seda teab igaüks, kes on reisinud rongis, bussis või lennukis ning ostnud pileti tasulise internetiühendusega. Siiski puhastab korralik seade oma valikuid ja selles vallas tuleb appi e-luger. Tänu tõsiasjale, et e-lugeritel on oma akud ning need on pisikese kaalu tõttu äärmiselt kergesti kaasaskantavad, on neid väga mugav kasutada ka väljaspool kodu.

Kuidas valida endale sobivat e-lugerit?
E-lugereid on turul mitmeid ning nende hind võib varieeruda mõne kümne kuni mõnekümne tuhande euroni. Enne otsuse tegemist tasub endale selgeks teha, millist funktsionaalsust soovid. Näiteks – kas tahad, et seade oleks veekindel? Kas tahad, et seadmel oleks erinevate fontide valik? Eelarve on samuti oluline faktor iga inimese jaoks ning seega tasub e-lugerite hindade teemal kriitiline olla.

Kokkuvõte
E-luger on kahtlemata mugav alternatiiv tavapärastele raamatutele. Lisaks sellele, et see on väga kasutajasõbralik, on e-lugeritel ka oma silmasõbralik ekraanitehnoloogia, mis sobib ideaalselt lugemiseks iga kell ning igas olukorras. Seetõttu tasub kindlasti kaaluda e-lugeri soetamist.

Tarbi teadmisi!

Veel.