Nullkulu

Nullkulu

mis on delta?

Mis on delta

Delta on termin, mis on viimastel kuudel saanud palju tähelepanu seoses koroonaviiruse levikuga üle maailma. Delta, mis on nimetatud nii India kui ka Delta variandiks, on muutunud kõige nakkavamaks koroonaviiruse variandiks, mis levib kiiresti üle maailma ning põhjustab tõsist muret tervishoiuasutustele ning inimestele kogu maailmas.

Sellel artiklil on eesmärk selgitada, mis on delta, kuidas see on seotud COVID-19-ga, millised on erinevused delta ja teiste koroonaviiruse tüvede vahel, kuidas delta levib, millised on selle sümptomid ning kuidas seda ravitakse.

Delta on koroonaviiruse variandiks, millel on mutatsioonid koroonaviiruse valkude amino-tervise terminaalitud osades. See muudab selle väga erinevaks originaalist SARS-CoV-2-st, mis ründab hingamissüsteemi. Delta muutused teevad sellest palju nakkavama variandi kui teised koroonaviiruse liigid, sest nad võivad kergesti nakatada uusi peremeesorganisme, kasutades rakke valdkondades, kus algselt leitud originaalliigid.

COVID-19 ja delta erinevused

Kui võrrelda COVID-19 originaal- ja delta tüüpi, on viimane palju nakkavam ja leebem sümptomatoloogia. Inimesed hakkavad haigestuma kiiremini pärast nakatumist ja neil on kerge temperatuuri tõus, kurguvalu, köha ja nohu. See erineb paljude COVID-19 juhtumitega, mis võivad olla pikemad, raskemad ja mõjutada erinevaid kehaosi, nagu kopsud, süda, neerud ja aju.

Delta levik

Delta levimiseks on mitu viisi. Üks peamisi on läbi aevastamise või köhimise, kui viirusekandja eritab pisikesi tilgakesi, mis sisaldavad viirust. Kui uus peremeesorganism hingab sisse neid tilgakesi või puudutab nakatunud pinna, mis sisaldab delta sissepääsu, hakkab viirus selles kehas paljunema.

Delta sümptomid

Delta sümptomid võivad olla väga leebemad kui paljudel teistel COVID-19 tüvedel. Nende sümptomite hulka kuuluvad palavik, köha, kurguvalu, pea-, lihas- ja kõhuvalu, külmavärinad ja väsimus. Delta võib põhjustada ka lööbeid ja silmapõletikku.

Delta ravi

Praegu pole delta ravi, mis võiks viirusega täielikult võidelda. Enamik ravimeetodeid on suunatud sümptomite leevendamisele. Sel perioodil on kõige olulisemate ennetusmeetodite hulgas vaktsineerimine, sest see tagab kehale piisava kaitse delta vastu.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et delta on koroonaviiruse variant, mis on muutunud väga nakkavaks ja põhjustab tõsist muret tervishoiuasutustele ning kogu maailmale. Delta leviku kontrollimine on eriti oluline, kuna see võib olla eluohtlik riskirühmadest, kes on vaktsineerimata või kelle immuunsussüsteem on nõrk. Kuigi delta koroonaviiruse sümptomid on võrreldes teiste koroonaviiruste tüvedega kergemad, tuleb võtta ennetusmeetmeid, nagu vaktsineerimine ja kiiresti reageerimine, kui märkate endal või teistel selle viiruse sümptomeid.

Veel.