Nullkulu

Nullkulu

mis on brunch?

Mis on brunch – rikkalik hommikusöök või midagi enamat?

Brunch on kahe söögikorraga päevaosa, mis annab inimestele võimaluse tunda end vaba ja lõõgastununa. See on kombinatsioon hommikusöögist ja lõunasöögist ning enamasti serveeritakse seda hiljem kui hommikusöögini, kuid varasemalt kui lõunasöögini.

Sõna “brunch” on ühendus kahest sõnast “breakfast” ning “lunch”. See tähendabki siis, et kui sind segab hommikusöögi varajane kellaaeg, siis brunch tundub ideaalsema valikuna.

Brunchi ajal saab lõõgastuda suurepäraselt ning seda ka siis, kui sul ei ole võimalik nädala sees pikalt lõunatunnis käia, kuna võimalused spetsiaalsete brunch-kohtade külastamiseks on paljude jaoks hõlpsasti kättesaadavad. Seda tüüpi söögikorra populaarsus on kasvanud ja on muutunud oluliseks osaks nädalavahetustest ning pühadest.

Brunch on üldiselt võtmiseks avatud stiilis, mida tähendab, et menüüs on mitmeid erinevaid roogasid. See annab kõigile võimaluse valida just endale “tõeline lemmiktoit”. Brunchi menüüsse kuuluvad tüüpiliselt jooke, nagu mimosad või vermutid ja maiustusi, nagu pannkoogid, vahvlid ning muffinid.

Kuid brunch ei ole vaid vahvuste õgimiseks. Sageli võib see olla ka tervislik valik. Tavaliselt on brunchis erinevad tervislikud võimalused nagu puuviljad, jogurtid ja kerged köögiviljad.

Brunch on suurepärane viis kohtuda sõprade või perega ilma kohustusliku söömaaja ajakava järgimiseta. Nädalavahetuse brunch on kunst – väljamõeldis, mis segab uneja kehalise aktiivsuse tunde seda pikalt vaevavast töönädalast väljamõeldisega, mis jätab aja lebotamiseks ja heade sõpradega kohtumiseks.

Brunchi kultuuril hästi toimiva restorani valimisel on oluline mitte arvata, et kõik brunchid on võrdselt head, kuna tegemist on spetsiifilise toidusöögiga, millel on ajalugu ja traditsioon. New Yorgi brunchid erinevad oluliselt väljaspool New Yorki asuvatest brunchides. Siiski on oluline pidada meeles, et maitse erineb inimeseti ja kui sulle sobib lihtne ja maitsev hommikusöögi nimeline söök, siis see on sinu valik.

Brunchi kultuur kestab tänaseni ning teeb inimeste päeva eriliseks. Brunch on ideaalne tähtpäevade või nädalavahetuste läbiviimiseks ning pole üllatav, et seda peetakse kindlaks “uueks hommikuks”.