Nullkulu

Nullkulu

mis on blu ray?

Mis on Blu-ray?

Blu-ray on optiline ketas, mis võimaldab suuremat salvestusmahtu ning kvaliteeti võrreldes tavaliste DVD-dega. See on formaat, mis on loodud asendama DVD-de kõrgema kvaliteediga. Blu-ray kasutab sinist laserkiirt, mis on DVD-de punastest laseritest väiksema lainepikkusega, mis võimaldab talletada info kettale suurema tihedusega.

Blu-ray eelised

Parem pildikvaliteet: Blu-ray pakub võrreldes DVD-dega palju paremat pildikvaliteeti. See tähendab, et kõik detailid on paremini nähtavad ja värvide kontrastsus on suurem.

Suurem salvestusmaht: Blu-ray ketaste salvestusmaht on kuni 50 GB, võrreldes DVD-de 8,5 GB-ga. See tähendab, et saate salvestada rohkem andmeid sama ketta peale.

Hea helikvaliteet: Blu-ray pakub ka paremat helikvaliteeti kui DVD-d. Taasesitus on selgem ja täpsem ning võimaldab stereohelinautimust.

Suurem vastupidavus: Blu-ray ketas on vastupidavam kui DVD. Blu-ray kasutab kriimustustele vastupidavaid materjale ning on seega vähem tundlikud kriimustuste ja määrdumise suhtes kui DVD-d.

Blu-ray seadmed

Blu-ray mängija on seade, mis on loodud Blu-ray ketaste taasesitamiseks. Mängijad on saadaval erinevates hindades ja kvaliteediklassides. Enamikel Blu-ray mängijatel on ka sisseehitatud wifi ja pulti integreeritud Smart TV funktsionaalsus.

Blu-ray ketaste tootjad

Blu-ray kettaid toodavad mitmed ettevõtted nagu Sony, Panasonic, Philips, LG, Samsung jne. Need ettevõtted pakuvad ka Blu-ray mängijaid ja muud tarvikud, mis on seotud Blu-ray kettaste tehnoloogiaga.

Blu-ray tulevik

Blu-ray tehnoloogia on aastate jooksul järjest edasi arenenud. Blu-ray ketaste salvestusmaht on järjest suurenenud, samuti on täiustatud pildi- ning helikvaliteeti. Blu-ray tehnoloogia kasutamine on hetkel laialt levinud ning võib kindlalt öelda, et see vorming jääb kindlasti pikaks ajaks.

Kokkuvõte

Blu-ray on optiline ketas, mis võimaldab suuremat salvestusmahtu ning kvaliteeti võrreldes tavaliste DVD-dega. See pakub erinevaid eeliseid nagu parem pildi- ja helikvaliteet, suurem salvestusmaht ning suurem vastupidavus. Blu-ray seadmed on saadaval erinevates hindades ja kvaliteediklassides. Blu-ray ketaste tootjad pakuvad erinevaid tarvikuid, mis on seotud Blu-ray kettaste tehnoloogiaga. Blu-ray tulevik on helge ja seda formaati on kindlasti pikaks ajaks ees ootamas.

Veel.