Nullkulu

Nullkulu

mis on asula?

Mis on Asula – Üksikasjalik juhend

Asula on linnast likvideeritud või halvasti arendatud ala, mis on projekteeritud elamis- ja keskkonnasõbralikuks piirkonnaks. Asulad on harva linnadega võrreldavad, kuid need on sageli varustatud olulistega nagu taristu teenused, veevarustussüsteemid, prügivedu ja väiksemad ärid, mis vastavad kohaliku piirkonna vajadustele.

Kui te olete kunagi mõelnud, mis on asula, siis see juhend aitab teil mõista, mis need on ja miks neid arendatakse. Siit leiate üksikasjaliku ülevaate, mis annab teile põhjaliku ülevaate sellest, mida asulaelamu tähendab. Järgnevalt juhendame teid, kuidas asula võib mõjutada teie igapäevaelu ja kuidas see võib aidata teil muuta oma eluviisi keskkonnasõbralikumaks.

Kust Asulad Tulevad?

Asulad on tekkinud eelkõige maapiirkondades, kus inimeste ja ettevõtete eluviis on halvasti toimiv. Kahjuks on maapiirkonnas sageli mõni otsus käivitanud “oraani”, mis on sundinud inimesi oma kodudest lahkuma.

Siiski on paljud inimesed hakanud nägema asula suurt potentsiaali. Vanad linnad, nagu San Francisco ja New York, on hakanud looma asulaid, kuna need võimaldavad inimestel nautida rohelist ruumi ja säästa oluliselt energiat. Lisaks soodustavad asulad aktiivset elustiili jalakäijate ja jalgratturite sõbralikuks muutumisega.

Mis teeb Asulad Unikaalseks?

Asulad on ehitanud traditsiooniline omavalitsus ja nad on projekteeritud nii, et oleks vajalikud infrastruktuuri teenused olemas. Asulaid võib nimetada linnadeks väiksemates versioonides, kuid need on palju tihedamalt konkreetsed ning soodustavad aktiivset elu.

Asulas võidakse kasutada päikesepaneele, vihmavee kogumissüsteeme ja muud taastuvenergiaallikatel põhinevat tehnoloogiat, mis sobib ideaalselt selle tüüpi rajatiste keskkonnasäästlikkuse tõstmiseks. Asulas võidakse ka pöörata rohkem tähelepanu jalakäijate ja jalgratturite transpordile ning kohalikule kaubandusele.

Miks peaksite kaaluma Asula osana oma elustiilist?

Asula elamise eelised on üsna selged. Asula on sageli varustatud erinevate turvalisust teenindavate süsteemide, laste mängualade ja muu sellisega. Asulaid kasutades võimaldavad inimestel säästa ka energiat ja raha, muutes nende majapidamised keskkonnasäästlikumaks.

Elamine asulas võib olla ka tervislikum. Asulad soodustavad jalgsi või jalgrattaga liiklemist ning nendes sisalduvad rohelised alad võimaldavad inimestel lõõgastuda ja taastuda värskest õhust ja looduskeskkonnast.

Kokkuvõte

Iga päev võib kogeda erinevaid stressiallikaid, kuid asula elu pakub võimalust rahuneda ja nautida keskkonnasäästlikumat ja tervislikumat eluviisi. Selles artiklis oleme kirjeldanud, mis on asula ja miks on see tõhus alternatiiv traditsioonilistele elukohale. Siiski, kui soovite muuta oma igapäevaelu rohelisemaks ja paremaks, siis kaaluge asulaid oma tuleviku elupaikadena. Oleme kindlad, et kogu see informatsioon soodustab teie tervislikku ja keskkonnasõbralikku eluviisi.

Veel.