Nullkulu

Nullkulu

mis on astroloogia?

Mis on astroloogia?

Kui oled kunagi lugenud kuulutusi ajalehel või internetis, siis oled tõenäoliselt näinud horoskoope, mis pakuvad erinevate tähtkujude jaoks tulevikku ennustusi. Aga mida tähendab astroloogia tegelikult? Kas see on lihtsalt meelelahutuslik tegevus või on seal midagi rohkemat?

Astroloogia on iidne süsteem, millega püütakse ennustada tulevikku, analüüsides tähtede ja planeetide mõju meie elule. See hõlmab erinevaid meetodeid ja süsteeme, mis aitavad mõista inimese iseloomu, käitumist ja saatust.

Loodusseadused mõjutavad kõike meie ümber, kaasa arvatud meid endid. Kas sa oled kunagi mõelnud, kuidas täiskuu nägemine võib mõjutada meie emotsioone või milline on sinu päikesemärk ja mida see tähendab? Need teemad on seotud astroloogiaga.

Astroloogia ajalugu

Astroloogia on teerajaja teadusega seotud süsteemidest. Seda on kutsutud ka astroloogiliseks filosoofiaks või tähttarkuseks. Esimesed kirjalikud tõendid astroloogia kohta on pärit Mesopotaamia ja Vana Kreeka ajastust. Astroloogia arenes edasi keskaja islami maades, kus seda hinnati kui üht tõhusat ennustamise meetodit ja süsteemi.

Tänapäevane astroloogia sai hoo sisse 20. sajandi esimesel poolel. Populaarsus koos horoskoopide avaldamisega erinevates ajakirjades tõi astroloogia rahva seas laiemalt levimise.

Astroloogia põhimõtted

Astroloogia põhineb ideel, et tähtkujud otseselt mõjutavad meie elu. Astroloogias on 12 erinevat päikesemärki, mille inimene sõltuvalt sünnikuupäevast ja -kellajast määrab. Need päikesemärgid on:

Jäär
Sõnn
Kaksikud
Vähk
Lõvi
Neitsi
Kaalud
Skorpion
Ambur
Kaljukits
Veevalaja
Kalad

Igal päikesemärgil on oma omadused ja isiksus. Astroloogia määrab iga päikesemärgi jaoks sobiva planeedi, millega on seotud erinevad iseloomujooned.

Näiteks on Jäär nii tugev kui ka impulsiivne, samas kui Skorpionid on sügavalt intensiivsed ja ambitsioonikad.

Lisaks päikesemärkidele on astroloogia seotud ka planeetidega, nagu näiteks Merkuur, Veenus ja Marss. Need planeedid asuvad teatud hetkedel teatud päikesemärkides, mis määravad nende mõju inimeste iseloomule ja saatusele.

Astroloogilise sünnikaardi põhielemendid

Astroloogia abil saab luua sünnikaardi. Sünnikaart sisaldab järgmisi põhielemente:

Päikesemärk
Kuu märk
Tõusumärk
Planeetide asukohad
Nende aspektid ehk suhted.

Päikesemärk on tuntum ja sellena määratletakse inimese isiksus kõige paremini. Kuid teist tüüpi märgid on Kuu märk ja tõusumärk, mis mõjutavad inimese tunnetuslikku ja vaimset külge.

Lisaks on planeetide asukohad ka olulised. Planeetid omavad sügavat mõju meie isiksusele ja käitumisele. Ney näitavad millised võimalused meil on selles elus, kuidas me nendest väljakutsetest läbi saame ning milline on meie koht maailmas, kus elame.

Astroloogia kasutamine elus

Astroloogia võib aidata meil mõista oma kutsumust. Samuti võib see aidata meil leida rahulolu elus ning saavutada oma ambitsioonid.

Astroloogia võib kasutada mitmel erineval viisil. Näiteks võib see aidata leida sobiva partneri, otsida karjäärivõimalusi ja arengut. Samuti võib astroloogia aidata läbi viia kriisiolukorras seansse, mille eesmärk on leida lahendus.

Lõppsõna

Astroloogia abil inimesed üritavad mõista oma eluteed ja ennustada tulevikku. See on keerukas süsteem, mis võtab arvesse paljusid erinevaid tegureid, nagu planeetide asukohad, päikesemärk ja suhted erinevate inimeste vahel.

Kuigi astroloogias on kahtlustatud, on see endiselt populaarne. Paljud inimesed kasutavad seda teadust empatisena, et mõista ennast paremini ning näha siin elus erinevate olukordadele vastust. Astroloogia ulatub tagasi iidsetest aegadest, kus seda kasutati kuningate, valitsejate ja kultuste jaoks. Sellest hoolimata on kaasaegses maailmas astroloogia jätkuvalt oluline vaimne praktika.

Veel.