Nullkulu

Nullkulu

mis on asteroid?

Mis on asteroid?

Asteroidid on Päikesesüsteemi väikesed taevakehad, mis tiirlevad Päikese ümber ja nende suurus võib ulatuda vaid mõnest meetrist sadade kilomeetriteni. Paljud asteroidid asuvad Maa raja lähedal ja mõned neist võivad isegi Maaga kokku põrgata. Seega on asteroidid tõeline oht meie planeedile.

Asteroidid on asteroidivöös, mis asub Marsi ja Jupiteri vahel. Selle piirkonna asteroidid on kõige tuntuimad ja suurimad asteroidid. Teadlased prognoosivad, et asteroidide vahel on niivõrd palju tühja ruumi, et asteroidide kokkupõrge on väga haruldane nähtus.

Asteroidid võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest. Mõned asteroidid on kaetud kividega, mis olid Päikesesüsteemi varajasel ajal väga tavalised. Teised asteroidid võivad olla valmistatud metallidest, nagu näiteks raud ja nikkel.

Kuigi asteroidide suurus varieerub suuresti, on suuremad asteroidid ohtlikumad. Kui asteroid, mille suurus on sadu kilomeetreid, tabaks Maad, võiks see põhjustada globaalset hävitust. Kuigi välistatud pole ka väikeste asteroidide oht, sest piisavalt suure kokkupõrke korral võib see põhjustada laastavaid tagajärgi.

Asteroidide jälgimine on oluline, et teadlased saaksid hinnata nende tulevast liikumist ja takistada ohtlikke kokkupõrkeid Maaga. Sel eesmärgil kasutavad teadlased mitmeid meetodeid, sealhulgas radarit ja optilist teleskoopi.

Lisaks jälgimisele on populaarseks meetodiks asteroidide uurimine ka kosmoselennukitega. NASA on saatnud mitu kosmosesõidukit, nagu näiteks Dawn, mis uuris Vesta asteroidi, ja Hayabusa, mis kogus proove asteroidilt nimega Itokawa.

Kokkuvõtteks võib öelda, et asteroidid on Päikesesüsteemi oluline osa ning nende jälgimine ja uurimine on oluline, et vältida kokkupõrkeid Maaga ja paremini mõista meie kosmilist kodu. Seega peaks asteroidide uurimisele rohkem tähelepanu pöörama.

Veel.