Nullkulu

Nullkulu

mis on arvutiviirus?

Mis on arvutiviirus – kõik, mida pead teadma viiruste ohu kohta

Arvutimaailmas on viiruseid palju ja need on muutunud üha levinumaks. Enamik inimesi ei tea, et arvutiviirused on ohtlikud ja võivad põhjustada palju kahju. Arvutiviirus on tarkvara, mis on loodud teie arvutisüsteemi ründamiseks ja mõjutamiseks. Sõna “arvuti” tähendab tavaliselt personaalarvutit, kuid viirusel võib olla ka mõju serveritele, nutitelefonidele ja muudele seadmetele, millel on arvutiga sarnane tarkvara.

Iga päev suhtleme erinevate inimestega, jagame oma isiklikke faile ja andmeid võrgus. Seda teeb ka arvuti, kuid see suhtlus teeb arvuti ka haavatavaks. Tarkvaras on sageli vigu, mida kurjategijad saavad ära kasutada ja oma eesmärke täita. Arvutiviirused on tarkvara, mis kasutab neid vigu ja arvutite haavatavusi, et siseneda arvutisse ilma kasutaja nõusolekuta. Seejärel võib viirus arvutisüsteemi kontrollida, andmeid varastada, raha küsida või mõned tõsised probleemid tekitada.

Viirus võib rünnata patchimata tarkvara ja operatsioonisüsteeme, mida kurjategijad kergesti ründavad. Kui kasutate vananenud tarkvara või teie operatsioonisüsteemi versioon on liiga vana, võib see tähendada, et teie arvuti on haavatav ja viiruste sihtmärgiks. Sellepärast on väga oluline tarkvara värskendada ja kasutada originaaltarkvara, et tagada arvuti turvalisus.

Viiruste tüübid

On erinevaid arvutiviiruse tüüpe, mille abil võivad küberkurjategijad teie arvutit rünnata. Siin on mõned levinumad viiruste tüübid:

Trooja hobune – need on viirused, mis varastavad teie arvuti andmeid, mis on tavaliselt seotud pangakontoga või muude tundlike andmetega. Trooja hobused on kõige levinumad viirusetüübid, kuna need on kergesti kättesaadavad ja piisavalt tõhusad, et pääseda arvutisse.

Adware – see tüüp kuvab arvutis reklaame, mis võivad kaasa tuua nii pop-up aknad kui ka tõsiseid probleeme. Adware võib arvutisse siseneda koos muu tasuta tarkvaraga, mida te olete alla laadinud.

Väljapressimisviirused – need on viirused, mis krüpteerivad teie arvutis olevad andmed ja paluvad raha oma dekrüpteerimiseks.

Emaili viirus – see tüüp levib emaili kaasas oleva manuse või linki abil.

WannaCry viirus – see oli üks levinumaid viiruseid, mis levis arvutivõrkudes üle maailma. Viirus sisenes arvutisse koos kaasas oleva faili abil ja krüpteeris kõik arvutis olevad andmed, nõudes nende dekrüpteerimise eest suurt rahasummat.

Mõned näpunäited arvutiviiruste vältimiseks

Siin on mõned olulised näpunäited, mis aitavad teil vältida arvutiviiruseid:

Tarkvara tuleb regulaarselt värskendada – Tarkvara arendajad parandavad pidevalt oma tarkvara vigu ja seetõttu on uued versioonid turvalisemad. Teie tarkvara värskendamine aitab teil vältida viiruste rünnakuid.

Kasutage head viirusetõrjetarkvara – Turvaline ja hea viirusetõrjetarkvara aitab teil viiruseid kindlaks teha ja neid ennetada.

Ärge avage kahtlaseid e-maile – Enamus arvutiviiruseid levib e-kirjade ja kaasas olevate failide kaudu. Ära avage kahtlaseid kirju ja allalaadimisi.

Kasutage keerulisi salasõnu – Tugevad ja originaalsed salasõnad aitavad teil vältida arvutiviiruste rünnakuid.

Järeldus

Kui te pole arvutiviiruste ohule tähelepanu pööranud, siis peate seda nüüd tegema. Arvutiviirused võivad teie arvutis tõsiseid probleeme tekitada. Teie arvuti turvalisuse tagamiseks on tähtis tarkvara värskendada, kasutada originaaltarkvara ja hea viirusetõrjetarkvara. Lisaks ärge avage e-kirju ja kahtlaseid linke. Olge kindel, et teie arvuti on turvaline ja kaitstud arvutiviiruse rünnakute eest.

Veel.