Nullkulu

Nullkulu

mis on airsoft?

Mis on airsoft: Alustuseks kõige olulisemad faktid.

Airsoft on spordiala, mida on mõne aasta jooksul Eestis üha populaarsemaks muutunud. Inimestele, kes alles tutvuvad selle spordialaga, võib esimene reaktsioon olla mõningase segadusega, kuna nad ei pruugi täpselt aru saada, mida airsoft spordialana endast kujutab. Seetõttu on tähtis anda esmalt lühike ülevaade sellest, mida airsoft kui spordiala endast kujutab.

Airsoft on sõjaväe ja taktikaliste operatsioonide simuleerimiseks mõeldud spordiala, kus kasutatakse õhupüssidega sarnaseid relvi, mille kuulid on valmistatud plastikust. Neid relvi nimetatakse airsoft tulirelvadeks, mis kujutavad endast üsna realistlikke koopiaid sõjaväe- ja jahipüssidest. Airsoft spordi eesmärk on simuleerida taktikalisi sõjalisi operatsioone, kuid ilma kaasneva riskita. Airsofti mängides kasutatakse kaitsesüsteeme oma mängijate turvalisuse tagamiseks. Nüüd, kui selgeks sai, mis spordiala airsoft on, räägime üksikasjalikumalt sellest, mis selle spordiala harrastajad endast kujutavad.

Airsofti taktikaline rollimängimine.

Airsofti spordis on tihtipeale tähtsad rollid, nagu kolonni liider, mehaanik, medik, jalaväelane jne. Airsoft mängides on taktikaline rollimängimine kesksel kohal ning see nõuab meeskonnatööd ja koostööd erinevatele ametikohtadele, et lausa võita. Airsofti ajal peab iga meeskonnaliige täitma oma määratud ülesande, et tagada meeskonna võit pealiskaudset nägemist mitte kehtestada.

Airsofti vajalik varustus.

Airsofti spordi harrastamisel tuleb varustada end sobivate riiete ja jalanõudega. Oluline on ka turvavarustuse olemasolu, mis hõlmab näomaski, kindaid ja riideid, mis kaitsevad keha ja käsi plasti kuulide eest. Lisaks turvavarustusele on oluline mõista ka airsoft relvade keerukust, et teha õige valik ning leida sobiv relv just enda jaoks. Erinevad relvad eristuvad omavahel kuulide lähteenergia, kaalu, väljalaskmisviisi, kuulide läbimõõdu ja kiiruse poolest. Tuleb meeles pidada, et airsofti relvade kasutamisel tuleb alati hoida silma peal kindlal sihtimisel, et vältida vigastusi.

Airsofti rollimängud ja lahingud.

Airsofti spordiga tegelemine võib olla mis tahes vanusele nii meestele kui naistele ning võib olla ka sportlik ja konkurentsivõimeline. Airsoft võistlused jagatakse kaheks: lahingusimulatsioonid või rollimängud. Lahingusimulatsioonid on spetsiaalselt kavandatud lahingute simuleerimiseks, kus on kaasatud mängijad mitmest meeskonnast. Rollimängud on tihtipeale kohandatud seikluste ja taktikaliste ülesannete täitmiseks. Kõik sõltub sellest, millise spordialaga end siduda ning millist pinget on soov kogeda. Airsofti mängudes kasutatakse ka sageli hübriidlahinguid, kus osalevad nii õhupüssid kui ka relvade simulaatorid.

Järeldus.

Airsofti spordiala on kõikehõlmav ning sellel on loendamatu hulk variatsioone, mängustiile ja taktikaid. Airsofti harrastajad saavad kokku, et mängida taktikalisi lahinguid, rollimänge ja küsimusi, mis mitte ainult ei väljenda väljakutseid, vaid pakuvad ka lõbuks reaalsuse tunnet. Igas mängus saadakse üha enam kogemusi ning tehakse koostööd, et enda oskusi parandada ja edukamaks saada. Tulemusena muutuvad mängud aina huvitavamaks ning nõudlikumaks, sest nende taktikalised tunnused paeluvad inimesi üle kogu maailma. Airsoft ei ole lihtsalt sport – see on terviklik kogemus, mis pakub väljakutset ja lõbu ning paneb proovile kõik teie oskused ja teadmised.

Veel.