Nullkulu

Nullkulu

mis on ahistamine?

Mis on Ahistamine: Täielik juhend selle mõiste kohta

Ahistamine on teema, mis on aina enam tähelepanu all, eriti antud ajal, mil meediaväljaanded käsitlevad selle teemat rohkem kui kunagi varem. See võib mõjutada kõiki meid, aga mida see üldse tähendab? Selles artiklis selgitame, mis on ahistamine ja kuidas see teema on viimastel aastakümnetel arenenud.

Mis on ahistamine

Ahistamine on käitumine, mille eesmärk on teist inimest solvata, kiusata või tekitada ebamugavust. Ahistamine võib olla füüsiline, verbaalne või psühholoogiline ning seda võib kogeda nii töökohal kui ka igapäevaelus. Varasemalt käsitleti ahistamist pigem seksuaalse ahistamisena, kuid hiljutised uuringud näitavad, et see võib hõlmata ka muud tüüpi ahistamist.

Ahistamise tõugud

Ahistamine on laialdase ulatusega ning selle tõugud on muutuvad. Siin on mõned tüübid:

2.1 Füüsiline ahistamine

Füüsiline ahistamine on löömine, tõukamine, haaramine, pigistamine jne. See on ebaseaduslik ja karistatav.

2.2 Seksuaalne ahistamine

Seksuaalne ahistamine on käitumine, mille eesmärk on tahtlikult teise inimese seksuaalsele sfäärile sattumist põhjustada. See hõlmab kehalisi sekkumisi ilma nõusolekuta, sõnade, teksti või füüsilise kontakti eesmärgil.

2.3 Psühholoogiline ahistamine

Psühholoogiline ahistamine on käitumine, mis põhjustab inimesele hirmu, ärevust, ohustatust, halvustavat suhtumist või häbi-tunnet.

2.4 Vermitsiidne ahistamine

Vermitsiidne ahistamine on käitumine, mille eesmärk on halvustada teist inimest peamiselt tema rassi-, soo-, vanuselistele erinevustele või usulistele vaadetele.

Kuidas juhtida ahistavat käitumist

Enne kui näidata, kuidas ahistavat käitumist juhtida, tuleks meeles pidada, et käitumine on probleemi üks komponent, kuid kõige olulisem on inimese tunne. Peamine eesmärk peaks olema pakkuda kuritarvitamise ohvritele abi ning vältida edasisi ahistamisi. Juhul kui olete ahistamise ohver, peate olema julge ja rääkima sellest. Siin on mõned tunnused, mis aitavad juhtida ahistavat käitumist:

3.1 Räägi sellest

Ahistamise kogemine võib olla häiriv. See võib olla keeruline teema, mida on raske teistega jagada. Kuid asjade varjamisest pole kasu. Kui olete ahistamise ohver, siis julgustame välja astuma ja rääkima sellest.

3.2 Hoolitse oma turvalisuse eest

Juhtudel, kus ahistamine on füüsiline, millalgi tuleks pöörduda õiguskaitseorganite poole. Kuid hoolimata sellest, kas juhtum on füüsiline või mitte, tuleks oma turvalisuse eest hoolt kanda.

3.3 Võtke ühendust tööandjaga

Kui ahistamine toimub töökohal, tuleks sellest teada anda tööandjale. Tööandjal on seaduslik vastutus kaitsta oma töötajaid ahistamise eest.

Kuidas vältida ahistavat käitumist

Kuna ahistamine on laialt levinud käitumine, on oluline mõista, kuidas seda vältida. Siin on mõned näpunäited, et vältida ahistavat käitumist:

4.1 Töötada koos teistega

Üks tõhus viis käitumise parandamiseks on töötada koos teistega grupis. Gruppi kuuluvad kolleegid, sõbrad, perekond jne. See võib aidata hoida kontrolli käitumisel ja varakult märgata häirivat käitumist.

4.2 Töötage iseendaga

Enamik olulisi muutusi algavad teie isiklikust kasvust. Õppige iseennast tundma, parandage oma suhtlemisoskusi, suutlikust probleeme lahendada ja hoolitseda iseenda vaimse tervise eest.

4.3 Olge teadlik oma sõnade ja tegude mõjust

Teadke, et sõnad võivad olla haavavad. Tegevus, mis võib tunduda naljakas või lihtne, võib kellelegi haiget teha. Nii et mõelge enne kui räägite või käitute.

Järeldus

Ahistamine on midagi, mida võib kogeda igaüks ja seda tuleks võtta tõsiselt. Käitumine võib olla hävitav ja võib põhjustada tõsiseid probleeme. Kuid me saame ahistavat käitumist ennetada, olles iseenda suhtlemis- ja käitumisoskuste arendamisel, töötades koos teistega ja mõistes probleemi tõsidust. Pea meeles, et alati on olemas abi ja tugi.

Veel.