Nullkulu

Nullkulu

mis õli muruniidukile?

Mis õli sobib muruniidukile?

Kui sul on muruniiduk, siis tead, kui oluline on selle hooldus. Üks oluline aspekt on õli vahetamine. Seda peab tegema regulaarselt, et tagada muruniiduki pikaealisus ning optimaalne jõudlus. Samuti on õlide valikul palju mõjutavaid faktoreid. Selles artiklis õpetame, kuidas valida õigesti õli muruniidukile.

Õli olulisus muruniidukis

Enamik inimesi ei pruugi teadlikud olla, kuid õlil on muruniidukis suur roll. Nimelt on õli peamine eesmärk kaitsta mootorit kulumise ja korrosiooni eest, ning hoida mootori hõõrdosad jahedana. Lisaks, õige õli kasutamine suurendab mootori eluiga, parandab jõudlust ning vähendab kütusekulu.

Milline õli valida?

Õiget õli valikul ei ole õige kaaluda üldist valikut. Need õlid, mis sobivad autodele, ei pruugi sobida muruniidukitele. Seetõttu tuleks enne õli valimist arvestada kasutatava muruniiduki tüüpi, mootori tüüpi, kliimatingimusi, kasutatavat aega ning muud tegurit.

Kohustuslikud omadused sobival muruniidukite õlil

Oliiviõliga, päevalilleõliga ja rapsiõliga muruniiduki hooldamine ei ole efektiivne. Siin on mõned faktorid, mida peab arvestama, et valida õige õli muruniidukile:

Õige viskoossus:

Õige viskoossuse valimisel tuleb silmas pidada nii tihedust kui ka
õlitaseme viskoossust.

Õige kategooria:

Mootorõlil on eri kategooriad vastavalt nende tulekindlusele ja
reaalsusele.

Õige kaupfirma:

Premium-klassi kaubad on odavamad, kuid kvaliteetsemad kui tavakaubad.

Õige sünteetilisuse astemeksin:

Kõige sünteetilisemad õlid sobivad kasutamiseks ekstreemsetes
oludes, kus temperatuur varieerub.

Õige õli muruniidukitele

Üldiselt peatemuruniiduki hoolduses arvesse võtma tootja poolt soovitatud tingimusi. Teavitamine nõutavatest tingimustest leiate tootja kasutusjuhendist. Üldiselt peate arvestama järgmiste omadustega:

Viskoossus

Õige viskoossus on õli peamine omadus. Ei ole soovitatav kasutada liiga viskoosset õli, kuna see võib hiljem põhjustada mootori kulumist. Samuti ei ole soovitatav kasutada liiga õhukest õli, sest see võib kiiresti aurustuda.

Paljud muruniidukid vajavad 30-kaalulist õli. Kuid kui elate jahedamates tingimustes või kasutate oma muruniidukit raskes töökoormuses, võib eelistada 10-kaalulist õli.

Tüüp

Kui valite õli, arvestage selle tüübiga. Kõige sagedamini kasutatavad tüübid on mineraal-, poolsünteetilised ja sünteetilised õlid. Paljud muruniidukid kasutavad mineraalõlisid ning need on üldiselt odavamad kui sünteetilised õlid. Vaatamata sellele, on sünteetiline õli muruniidukite puhul efektiivsem viis mootori tõhususe parandamiseks.

Kaupfirma

Õli kaubamärgil on ka suur mõju. Võib kasutada aastate jooksul tuntud kaubamärke (aga selline õli on tavaliselt kallim). Samuti võib kasutada uuemaid ja tundmatuid brände.

Sünteetilisuse astmeks

Lõpuks, kui töötate ekstreemsemates tingimustes, on tõenäoliselt mõistlik valida kõige tugevam sünteetiline õli. kindlasti pead meeles pidama, et sünteetiline õli on kallim kui looduslik õli.

Järeldus

Kokkuvõtvalt on õli muruniidukile äärmiselt oluline. Valida tuleks õige viskoossus, tüüp ja kaubamärk nagu ka sünteetilisuse aste, et tagada selle korrektne töötamine, et mootorit ei kuluks ning murumiiduk saaks kauem elada lisaks parandama selle tõhusust ja küttekulu. Ole kindel, et kasutate õiget õli ning hooldad oma muruniidukit regulaarselt.