Nullkulu

Nullkulu

mis need ohjad meida hoidvad?

Mis need ohjad meid hoiavad?

Tänapäeval on inimesed väga sotsiaalsed ning nad suhtlevad erinevate digitaalsete platvormide kaudu. Meil on palju andmeid, mida me jagame, ja see võib olla seotud meie perekonnaga, tööga, haridusega, sõpradega ja paljude muude asjadega. See on teinud meid haavatavaks halbade küberkurjategijate rünnakutele. Seetõttu on meie privaatsuse kaitsmine väga oluline. Mis on need ohud, mille eest me end peame kaitsma ja kuidas me võime ennast nende eest kaitsta?

Kes on küberkurjategijad ja mida nad tahavad?

Küberkurjategijad võivad olla erinevad inimesed ja ettevõtted, kes soovivad teie andmeid varastada ja võib-olla müüa neid edasi. Need andmed võivad olla seotud sinu isikliku teabega, nagu krediitkaardi- ja pangakonto numbrid, aadressid, telefoninumbrid ja kõik, mida jagate sotsiaalmeedia kaudu. Küberkurjategijad võivad kasutada neid andmeid mitmel erineval viisil, nagu näiteks identiteedivargus, pettused või saate rünnata palju hullemaid viiruseid ja halvustavaid rakendusi, mis võivad hävitada teie süsteemid.

Kuidas teie andmed võivad lekkida?

Teie andmed võivad lekkida mitmel viisil. Kõige tavalisem viis on avalik Wi-Fi. Eriti võib mobiilsidevõrkudel olla turvarisk, kus küberkurjategijad saavad hõlpsalt juurdepääsu teie andmetele. Jälgides teie tegevust võrgus, saavad küberkurjategijad teie isiklikke andmeid hõlpsalt varastada. Teine viis andmete lekkimiseks on pahavara, mis võib installitud rakenduste kaudu teie süsteemidesse pääseda. Nad saavad teie andmed salaja varastada ning neid saab müüa edasi kasumit teenides.

Mida teha andmete varguse korral?

Kui küberkurjategija varastab teie isiklikud andmed, klubikad nad saavad nendega palju kurja teha. Seetõttu on oluline pöörduda kohe infoturbe spetsialistide poole. Nad aitavad teil kaitsta ennast ja teie andmeid varguse eest.

Kaitsemeetmed

Mida saan teha, et ma saaksin ennast kaitsta?

Kodus kasutatavates seadmetes on kõige olulisem kaitsemeetod ohutusseadistuste õige kasutamine. Te ei tohiks avalikult asetada kasutajanime ja parooli, mida kasutate koduseadmetes, sest need võivad kergesti lekkida sotsiaalvõrgustike kaudu. Te peaksite alati kasutama tugevat parooli ning mitte kasutama sama parooli kõigis veebiteenustes.

Kasutage tugevat kaitsetarkvara mis tagab teie infoturbe. Mis tahes kahtlase tegevuse korral on teil vaja kohe ühendust võtta oma infoturbe spetsialistidega või reaalajas teavet koguvate ettevõttega nagu näiteks Google’i’st või Facebookist. Need ettevõtted pakuvad teie turvalisuse kontrollimiseks sobivaid vahendeid.

Mida võib tulevik tuua?

Kõik muutub alati kaasaegsemaks ja tehnoloogilisemaks. Kuid see, mida me täna teeme, mõjutab otseselt meie väljavaateid küberkurjategijate tagasinõudmiseks. Kindlasti kasvab nende suhtes teadvustamine veelgi tugevamaks ja see muutub üha tavalisemaks.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib öelda, et teie privaatsuse kaitsmine on oluline ja see peaks olema igaühe eesmärk. Ärge kunagi jagage oma isiklikku teavet avalikult ja kasutage oma koduseadmete ja muude digitaalsete platvormide kaitsmiseks tugevat turvalisust. Kui usute, et teie andmed on varastatud, pöörduge kohe turvaspetsialisti poole. Sellise teabe kaitsmine on kahtlemata oluline, mitte ainult teie enda, vaid ka inimeste jaoks, kes hoolivad teistest.

Veel.