Nullkulu

Nullkulu

mis mõttes?

Tere ja tere tulemast meie värskeimasse artiklisse “Mis mõttes”, kus me arutleme meie mõtete ja tunde keerukuse, ootamatuste ja intensiivsuse üle.

Esiteks, tuleb märkida, et “mis mõttes” on üsna tavaline väljend, mida me kõik kasutame igapäevaselt, kuid sellel on sügavam tähendus, kui me võiksime arvata. Tegelikult on tegemist tõeliselt keerulise emotsiooniga, mis tekib siis, kui mõtleme midagi, mida me ei mõista täielikult.

“Sekund, mida sa veedad selle mõtte väljamõtlemiseks, läheb alati kaduma,” kirjutas John Steinbeck. Selles artiklis uurime, miks meie mõtted on nii keerulised ja kuidas saame neid paremini mõista.

Mõtete keerukus

Meie mõtted on väga keerulised ja vastuolulised. Mõnikord mõtleme ühte asja, kuid tegelikult tahame midagi muud. Me otsustame midagi, mida järgmine päev kahetseme. Meil on olukordi, kus meil on rohkem kui üks mõte samaaegselt, ja need mõtted võivad olla vastuolulised. See võib olla nii segane ja keeruline, et me tunneme end lõpuks laiali jooksnuna.

Paljud eksperdid usuvad, et meie mõtted on eriti keerulised, sest meie aju on nii keeruline. Samaaegselt tegelevad erinevad osad aju erinevate ülesannetega, töödeldes suurt hulka teavet, sealhulgas tajusid, emotsioone ja mälestusi. See teeb mõtlemise keeruliseks ja vahel isegi kurnavaks. Kuid kas on võimalik meie mõtteid hõlpsamalt mõista?

Mõtete kõikumine

Mõtted kipuvad sageli muutuma ja kõikuma. See võib olla seotud meie meeleolumuutustega või välismõjudega, näiteks stressiga või keskkonnamuutustega. Me võime olla ühes hetkes täiesti kindlad oma otsusest ja siis ühes hetkes seisneb siis meie kahtlus – kas me saame lubada seda, mida me olime otsustanud.

Arvatakse, et meie mõtted on nii muutlikud ja kõikuvad just seetõttu, et inimene on keskkonnaga kohanemisvõimeline. Elu muutub ja meie meeled peavad olema avatud uutele ideedele ja suunavatele eesmärkidele, et areneda ja edasi liikuda.

Mõtete intensiivsus

Mõnikord on mõtted nii intensiivsed, et me ei suuda nendega tegeleda. Me võime tunda end nagu mõtteid “pealetungidega”, et need ei lase meil rahus olla. Meil on probleeme une saamisel või keskendumisega, sest need mõtted ei lase meid sellest lahti lasta.

Üks viis nende intensiivsete mõtete kontrollimiseks on leida tegevus, mis meid rahustaks või leevendaks stressi. Mõnikord töötab see, kui me räägime kellelegi või kirjutame välja mõtteid ja tundeid, mis meid vaevavad. Meie keha lõdvestamine võib aidata kaasa sellele, et peast need mõtted kaoksid. Meditatsioon ja hingamisharjutused võivad aidata meid mõtetes puhata.

Kokkuvõte

“Mis mõttes” on üks keerulisemaid emotsioone, mida me kogeme. Meie mõtted on keerukad, muutlikud ja intensiivsed. Kuid võib-olla on võimalik seda paremini mõista, kui me leiame enda jaoks viise, kuidas neid kontrollida ja hoida tasakaalus. Me saame valida tegevusi, mis meid rahustavad ja hoiavad meie meeled teravana. Seega – lihtsalt hinga sügavalt sisse ja mõtle sellele, mida sa päriselt mõtled.

Selles artiklis uurisime, mis paneb meid sellele väljendile “mis mõttes” tuginema, ja leidsime, et tegemist on pigem emotsiooni kui lihtsalt fraasiga, mida kasutada. Meie mõtted on keerulised, kõikuvad ja intensiivsed, kuid kui me tegeleme sellega pikisilmi ja leiame võimaluse nende hoidmiseks tasakaalus, siis on võimalik mõista, mida “mis mõttes” tegelikult tähendab.

Veel.