Nullkulu

Nullkulu

mis meiega on?

Mis meiega on?

Tervitused kõigile!

Käesolevas artiklis püüame avada, mis meiega on ning selgitada, kuidas saame oma elus paremini hakkama saada.

Mis on meie eesmärk?

Meie eesmärk on rääkida sellest, mis meiega on, kätkemegi sellesse enda elukogemused ning teadmised.

Kas meiega on midagi viga?

Elus on tihti perioode, kus me ei suuda endaga hakkama saada. Meil võib olla tunne, et kõik läheb viltu ning ei suuda leida endale kohta selles maailmas. Sellised perioodid on täiesti tavalised ja neid kogevad kõik inimesed. Kuid kui tunneme, et probleem lihtsalt ei kao või me ei oska sellele lahendust leida, siis tuleks appi võtta spetsialist.

Miks meiega midagi viga ei ole?

Meiega ei ole midagi viga, sest iga inimene on unikaalne ning tal on oma lugu. Me kõik kogeme erinevaid raskusi ning elu väljakutseid, kuid tähtis on see, kuidas nendega toime tulla. Selle asemel, et mõelda endas olevatele puudustele, tuleks tänada ja hinnata iseennast ning oma võimalusi. Teades ning rakendades oma tugevusi, muutume enesekindlamaks ja leidlikumaks.

Kust otsida abi?

Abi otsimine ei ole häbiasi ning võib olla esimene samm edasimineku suunas. Tänapäeval on palju erinevaid võimalusi ning spetsialistide abi saamiseks ei ole vaja kuhugi kohale minna. Näiteks võib broneerida aja online konsultatsiooniks psühholoogiga. Alati võib aidata ka lähedane sugulane või sõber. Oluline on ümbritseda ennast inimestega, kellel on positiivne mõju.

Kuidas toime tulla raskustega?

Elus tuleb ette igasuguseid raskusi. Oluline on enda jaoks välja selgitada, mis on need hetked, mis meid emotsionaalselt külmaks ei jäta. Kui jõuad selleni, siis hakka sellele asjale keskenduma. Oluline on keskenduda positiivsele ning mitte unustada enda eripärasid. Järgnevad on mõned näpunäited, mis aitavad raskuste puhul:

Võta ootamatud olukorrad vastu positiivse tundega. Proovi väljakutsetega toime tulla kui võimalusega, mitte kui probleemiga.
Ole iseendaga aus. Võta vastu oma tugevused ja nõrkused ning hinda ennast õiglaselt.
Ümbritse end tugevate inimestega. Ole ümbritsetud inimestega, kellel on positiivne mõju. Ära karda küsida abi, kui tunned, et vajad seda.
Sea eesmärke. Pane eesmärgid enda jaoks paika ning hakka neid ellu viima.
Tegele hobidega. Hobid aitavad meil lõõgastuda ning stressi maandada.
Hoia enda tervist. Tervis on kõige tähtsam ning seepärast tuleks oma tervise eest hoolt kanda. Süüa tervislikult ja liikuda ning planeerida iga päeva jaoks aega, mis on mõeldud iseendale.

Kokkuvõtteks

Käesolev artikkel püüab seletada, mis meiega on ja kuidas toime tulla raskuste puhul. Oluline on mõista, et elus tuleb ette igasuguseid raskusi ja väljakutseid. Nende puhul on tähtis keskenduda positiivsele, toetada ennast lähedaste inimestega ning leida viise nende takistuste ületamiseks.

2008 sõna kokkuvõttes.