Nullkulu

Nullkulu

mis lind?

Mis on Lind? – Ülevaade kõigest, mida peate teadma

Lind on igasuguse saastamise suhtes tundlik ja tõeliselt ilus loom. Neil on erinevaid tunnuseid, olgu selleks nokk, tiivad või sulede muster. Lindude mitmekesisus on uskumatu ja nendega seotud alamliigid erinevad iseloomuga. Selles artiklis uurime täielikult linde, nende omadusi ja elupaiku.

III. Nokad

Lindude nokkade kujundus erineb olenevalt nende toitumisviisist. Mõned linnuliigid söövad taimseid toiduaineid nagu seemned või viljad. Neil on väiksemad nokad, et neid neid toiduaineid tõhusamalt tarbida. Teised linnud, kes on saagiksööjad, on võimelised tapma teisi loomi, nagu putukad, made, väikesed närilised ning teised linnud. Need linnud on paremalt arenenud nokaga, et saak kiiremini tabada ning tappa. Üks näide selle kohta on Kotkas. Neil on tugevad nokad, mis võivad holtitud käest maha kukkuda, et saagi kiiresti haarata.

IV. Tiivad

Tiivapealsete lindude tiivad on eriliselt kujundatud, et nad suudaksid lennata ja manööverdada erinevates suundades. Tiivad on energiaallikas, mis võimaldab lindudel saavutada kiirust ja püsida õhus. Rohkem kui saja linnuliigi tiivavalik põhineb tavaliselt elupaigas ja toitumisviisil. Rotilindude tiivad on näiteks kohandatud liikumiseks ja manööverdamiseks väga kiiresti ning sujuvalt läbi metsa.

V. Suled

Linnumustrid on ilusad, rikkalikud ja mitmekesised. Nende tekstuur erineb liigiti, värvi variatsioonid ulatuvad punasest kuni siniseni. Mõned linnuliigid on saadaval erinevates värvitoonides. Nende värvid ei ole ainult erakordsed, vaid aitavad ka nende kaitsmisel ja sotsiaalsel kommunikatsioonil.

Lindude põlvnemine ja evolutsioon

Linnumaailma evolutsioon on pikem kui meie oma evolutsioon ning selleks, et seda paremini mõista, peame vaatama nende varasemaid sugulasi. Linde peetakse tänapäeval dinosauruste kaasaegseteks kaaslasteks. Paleontoloogid on ühel nõul selles, et kõik praegu elavate lindude esivanemad pärinevad kiiljasirutajatest ehk Velociraptoritest. Need kiiljasirutajad olid väikesed, aga väga intelligentsed ja agressiivsed dinosaurused. Hiljem domineerisid nende järeltulijad ja arenesid erinevateks liikideks.

Lindude elupaigad ja rände suunad

Linnud on levinud kogu maailmas ja neid võib leida kõikides maastikutüüpides, alates mägedest ja lõpetades kõrbega. Erinevatel põhjustel rändavad mõned linnud palju kaugemale. Näiteks roomajatena pruusnimafolijatena tuntud lind (Hirundo rustica) läbib iga aasta erinevaid kontinente, et talvel soojematesse piirkondadesse rännata. Mõned linnuliigid on väga haruldased ning neid võib leida ainult teatud piirkonnas. Kõik need kohandamised ja evolutsioonid tulenevad nende elupaikadest.

Järeldus

Lindude suurepärasus on erakordne. Nende suled, nokad ja tiivad on tõeliselt hämmastavad ja eriline. Lind on lihtsalt erakordne liik, mis annab meile inimestele palju õppida. Looduses on imelisi asju, ja loodetavasti õnnestub meil kõigil neid veel palju avastada. Lindude seire ja mulluse põlvkonna kaitsmine aitab tagada nende pikaealisust ja tulevikku, et tulevased põlvkonnad saaksid näha nende mitmekesisust ja ülevust.